x-kom hosting

Gdy gram, czasem wyrzuca mnie do pulpitu i pojawiają się bluescreeny

Radeit
utworzono
utworzono

Od jakiegoś czasu stary komputer źle działa. Podczas grania wyrzuca do pulpitu z informacją że sterownik AMD catalyst przestał działać ale odzyskał sprawność. Czasem też pokazuje bluescreen i uruchamia się ponownie.

Spec

Win7

Zasilacz bandit power ATX 450w

Procek AMD A8 6600k (integra)

2x4gb ram

Dysk 1,5Tb WD HDD

Płyta Gigabyte f2a88xm-ds2

Chłodzenie box

Nie kręcony.

W czym może być problem?

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do chipsetu, BIOS aktualny?

Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor.

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

  • Super 1
Radeit
komentarz
komentarz
Sterowniki do chipsetu, BIOS aktualny?
Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor.
Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 
Bios nie był ruszany nigdy.


Sterowniki reinstalowane 2 razy i aktualizowane.


Minidump:
http://www61.zippyshare.com/v/pzHKH38A/file.html98246e5d754b651de2a609818d4963f8.jpg
Youki
komentarz
komentarz

Kiedy ostatni raz wymieniałeś na CPU pastę termo przewodzącą?

Radeit
komentarz
komentarz
Kiedy ostatni raz wymieniałeś na CPU pastę termo przewodzącą?
Niedawno, tj. kilka miesięcy temu. 4-5 miesięcy, może nawet wcześniej. Dodam że nawaliłem jej "zdrowo".
Youki
komentarz
komentarz

Radiator idealnie przylega?

Temperatury masz zbyt wysokie na CPU, przynajmniej o ile dobrze to odczytuje bo ten zrzut ekranu jest fatalnej jakości :) 

Radeit
komentarz
komentarz
Radiator idealnie przylega?
Temperatury masz zbyt wysokie na CPU, przynajmniej o ile dobrze to odczytuje bo ten zrzut ekranu jest fatalnej jakości  
Łaaaa faktycznie strasznie wysokie. Spróbuję go dokręcić.
Youki
komentarz
komentarz

Nałóż pastę termo przewodzącą ponownie takżez tylko nornalną ilość, zgodnie ze sztuką.

  • Super 1
Radeit
komentarz
komentarz
Nałóż pastę termo przewodzącą ponownie takżez tylko nornalną ilość, zgodnie ze sztuką.
Okej. Dzięki
Radeit
komentarz
komentarz

@Youki

Nałożyłem nowa pastę (niestety Arctic mx2 bo innej nie mam). Wyczyściłem wszystko ręcznikiem papierowym i spirytusem. Dokręciłem cooler mocno. Najwyższa temperatura jaką odnotowałem w hwmonitor to 96°C, grając w GTA V przez 5-10 minut. Wyłączyłem po tym. Nie wiem co dalej. Czy cooler już się wyrobił? A może procesor na śmietnik?

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze na jakim napięciu CPU pracował podczas grania i jakie obroty były na wentylatorze.

 

FreeQ55
komentarz
komentarz

AMD chyba ma problemy ostatnio z tymi sterownikami, bo dużo ludzi ma ten problem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.