x-kom hosting

Mój PC potrafi po naciśnięciu przycisku startu, sam się wyłączyć

kiriku3
utworzono
utworzono

Witam.

Mam pewien dziwny problem. Otóż odkąd zakupiłem nowy komputer, wszystko chodzi bardzo dobrze, od samego początku zdarzało mu się to dziwne zachowanie (tak co 5 wlaczen). Mianowicie, moj PC potrafi tuz po nacisnięciu przycisku wlacz samoistnie wlaczyc sie (slychac wiatraki, ogolnie normalne zachowanie jak to robi kazdy komputer), po czym po jakies sekundzie wylacza sie i tak pare razy. Ilosc tych prob wlaczenia jest rozna: raz dwie, raz cztery, maksymalnie bylo kolo szesciu. Na samym koncu oczywiscie wlacza sie i juz dziala normlanie. W koncu moje pytanie: czy jest sie czego bac? I jak sie tego pozbyc?

Youki
komentarz
komentarz

Konfigracja tego PC?

BIOS w jakiej wersji?

kiriku3
komentarz
Youki
komentarz
komentarz

RAM na jakiej częstotliwości ustawiony?

kiriku3
komentarz
komentarz

Na 2933Mhz. Chcialbym dodac, ze komputer ma to zachowanie jeszcze przed ustawieniem na tą predkosc)

kiriku3
komentarz
komentarz

Po aktualizacji sytuacja ta sama, tylko te czasy włączeń i wyłączeń wydlużyły się: z sekundy na jakies 4-5.

Youki
komentarz
komentarz

Timingi na RAM'ie masz dobrze ustawione jak i napięcie?

Fast Boot masz włączony?

kiriku3
komentarz
komentarz

Co do RAM-U, zauwazylem ze po przywroceniu ustawien domyslnych i jedynie zatrzymaniu mojego AMD Ryzen'a na czestotliwosci 3.8 z 3.1 Ghz i nie podkrecaniu RAM-u komputer zresetowalem 5 razy i za kazdym razem uruchomil sie bez problemu (z czego za 3 razem po wlaczeniu zastalem czarny ekran, jak i niedzialajaca mysz i klawiature, co rowniez sie wczesniej zdarzalo, przy czym po resecie wszystko szlo jak za kazdym razem. Nigdy nie zrozumiem tej maszyny....) zatem wyglada na to, ze to pamiec jest problemem. Jako, ze nie usmiecha mi sie smiganie na 2133, co moge zrobic aby bylo to przynajmniej 2667? Czy podniesienie napiecia z 1.35 V (ktore juz chyba powinno w zupelnosci wystarczyc) rozwiaze problem?

Co do fast boota, mam windowsa 7 :(.

Youki
komentarz
komentarz

Pobaw się narazie z timingami, spróbuj je minimalnie zwiększyć i testować.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.