x-kom hosting

FX 8320 - Zawieszanie komputera

Flynnu
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z komputerem. Otóż chodzi o to, że zakupiłem FX'a 8320, pod obciążeniem komputer się freezuje, nie można nic zrobić, pomaga tylko reset. Postanowiłem odpalić prime95, obserwowałem temperatury (ogólnie temperatury procesora są strasznie niskie, tak jakby sensor źle je pokazywał - ~25*c w idle) i nie przekraczały one nawet 50*c. Po jakichś 5 minutach w prime95 system się zawiesił. Poniżej załączam temperatury, oraz temperaturę procesora z biosu po restarcie komputera, są one zrobione telefonem, ponieważ jako iż system się zawiesił nie mogłem zrobić screena.
Podzespoły komputera :
Płyta - Asrock 970 Extreme3 r2.0
Procesor - AMD FX 8330 3,7GHz (napięcie bodajże 1.4000v)
Zasilacz - Corsair VS 450w
GPU - Gigabyte Radeon RX 460 2 GB
RAM - G.Skill Aegis 8GB 8x1 1600MHz
Dysk - Toshiba P300 1TB
Chłodzenie - SilentiumPC Fera 2 HE1224 v2
Obudowa - SilentiumPC Brutus M25 (5 wentylatorów w środku)

 

IMG_20171117_182625.jpg

IMG_20171117_182707.jpg

Youki
komentarz
komentarz

BIOS w jakeij wersji?

Zwiechy łapie zawsze podczas sensownego obciążenia CPU czy podczas zwykłego użytku tak samo masz? 

Flynnu
komentarz
komentarz (edytowane)

Podczas zwykłego użytku nie zawiesił się ani razu, podczas obciążenia, przy prime się wysypał, w GTA V na wysokich po jakichś 30-40 minutach też się wysypał. W ogóle zauważyłem, że procesor nie pobiera tych 125W TDP, tylko po 50, i ta wartość cały czas się zmienia, na mniejszą i większą. BIOS zaraz sprawdzę i dam edit.
btw. tak w ogóle co oznacza to CPUTIN w HWMonitor ?

btw2. rozkręciłem teraz budę, odpaliłem prime95, temperatura dobiła 40*c, rurki jak i socket letnie, nie gorące etc. Myślałem, że sensory źle pokazują temperatury, ale skoro rurki prawie że chłodne, socket tak samo, to temperatury odczytywane są normalnie.

 

Sprawdziłem BIOS - P1.60, 05.06.2014

Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji.
Przy stress testach zauważyłem, że napięcie i taktowania są niestabilne - zmieniają się co chwila, system nadal się wiesza, temperatury w normie.

Edytowane przez Flynnu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.