x-kom hosting

Temperatury i5-8600k

awaken_82
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 3 dni temu złożyłem pc z i5-8600k plus be quiet! Shadow Rock 2 w obudowie Regnum RG1 Pure Black , temperatury bez kręcenia w grze Playeruknown's Battlegrounds dochodzą do 82 stopni, przy ok 20 stopniach w pomieszczeniu, zastanawiam się co jest nie tak kiedy na forach  z testami piszą ze powinno być z zegarami 4.3 Ghz ok 52 stopni , a takie temperatury powyżej 80 stopni sa przy wysokim kręceniu zegarów, w załączniku wysyłam zdjęcie konfiguracji, z góry dziękuję za podpowiedzi. ( pasta jest zalman nie boxowa ).

20171117_073354.jpg

Edytowane przez awaken_82

Youki
komentarz
komentarz

Jakie napięcie masz w UEFi ustawione?

Jakie temperatury w spoczynku, radiator dobrze przylega? Jaką użyłeś paste?

awaken_82
komentarz
komentarz

Pasta ZM-STG2, UEFI nie ruszone, temperatury w spoczynku ok 35-40 stopni

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nie dałeś zbyt dużo pasty?

Wentylator rozkręca się wraz ze wzrostem temperatur?

awaken_82
komentarz
komentarz

Pastę nałożyłem jak zawsze nakładam. czyli cieniutką warstwę na sam procesor, a wentylator działa  jak na wykresie w biosie.

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz (edytowane)

Polecam zakupić tą pastę https://www.x-kom.pl/p/323395-pasta-termoprzewodzaca-be-quiet-thermal-grease-dc1-3g.html

założyć chłodzenie jeszcze raz

w zestawie dostajesz specjalną szpatułkę do nakładania pasy, więc nie ma mowy o za cienkiej lub za grubej warstwie

Zdarza się też że podczas zakładania radiatora nie jest on wystarczająco mocno doczepiony/dokręcony na którymś klipsie/śrubce, przez co powstaje luka.

Jaką masz płytę główną?

 

Ps. I nie strasz ludzi :P:P bo ja wczoraj kupiłem i5-8600K, ma mi przyjść w poniedziałek. Oby to nie wbudowana wada tych procesorów ;/

Edytowane przez Luki skajpłotek
awaken_82
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam płytę https://www.komputronik.pl/product/424097/msi-z370-a-pro.html ... nie straszę:) i sądzę ze to tak ma, zastosowali jakaś lipna pastę w środku procesora i taki efekt. Jeżeli chodzi o pastę to ten Zalman co go kładłem pod procka robi robotę bo już go stosuje nie pierwszy raz... idelanie cieniutka wartewka na cały procek i powinno być super.. zaraz wróce do domu to będę kombinował z dodatkowym chłodzeniem do budy ... ale nie oczekuję rewelacji.... niestety oszukałem się na forach zanim kupiłem ten procek bo na testach używają jakiegoś mega chłodzenia wodnego i dlatego mają tak rewelacyjne wyniki temperatur :) ( ps i7 z coffy ma jeszcze gorzej :)

Wiatrak dokręcałem z kumplem. Jak kręciłem śrubami to w systemie krzyżakowym jak koła w samochodzie :)  musi być dobrze...chyba

Edytowane przez awaken_82
krzysiuus
komentarz
komentarz

Z ciekawości, a wieża od chłodzenia jest gorąca po grze?

awaken_82
komentarz
komentarz

Strasznie gorąca ... nawet jest wyczwalny zapach przepalanych nowych układów . Specyficzy dla przepalania nowego sprzętu 

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

Ludzie robia też testy na drogich płytach głównych do OC. A ty masz najtańszą wersję płyty z Z370. Nie wiem jakie tam są cewki i jak z zasilaniem procesora. Może płyta nie daje rady przez co procesor się grzeje. Takie przypuszczenie.

awaken_82
komentarz
komentarz

Może i tak , szkoda że kosztowała ponad 500zł. Chciałem nadmienić ze już jestem przy kompie i mam w IDLE 25 stopni

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Moim zdaniem główna przyczyna nie leży w paście czy płycie ale w słabym chłodzeniu. teoretycznie takie chłodzenie powinno wystarczyć ale jak widać nie wystarcza.

Tutaj są testy tego procesora na chłodzeniu cieczą

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-coffee-lake-core-i5-8600k-cpu,5264-11.html

Osiąga się tam takie temperatury jakie ty byś chciał mieć no ale nie jest to chłodzenie powietrzem.

A ile jest w stanie pobierać ten procesor prądu tutaj

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_8600K/16.html

Gra tak ci obciąża procesor, że chłodzenie nie daje rady

 

Dodam, że chłodzenie powietrzem pobiera już podgrzane powietrze ze środka obudowy komputera, więc jeżeli tobie się tam wszystko grzeje to i chłodzenie powietrzem traci sens, bo pobiera gorące powietrze.

Natomiast wodne montuje się tak aby pobierało powietrze z zewnątrz właśnie te 21 stopni temperatury pokojowej.

awaken_82
komentarz
komentarz (edytowane)

Temat do zamknięcia, temperatury spadły do 65 stopni po 2h grania, przez pomyłke wiatrak był zamontowany w druga stronę... właśnie zmieniłem i działa jak należy... ps procek mega z kartą 1070ti pubg na ultra ( wszystko ) od 60 do 100 klatek a na niskich 130 :) pozdrawiam i przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Edytowane przez awaken_82

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.