x-kom hosting

Rozważanie kupna windowsa 10

Psychee
utworzono
utworzono

Witam. Myślę nad zakupem windowsa 10 BOX lecz istnieje problem.
Potrzebuje oryginalnego oprogramowania lecz słyszałem że windows 10 “szpieguje” i jest mało bezpieczny. Na różnych forach jest to napisane i na stronach. Raz dobra opinia raz zła. I mam mętlik w głowie.
Szukam pomocy, ponieważ nie wiem co zrobić. Windowsa 7 teraz ciężko dostać a ja pirata niestety nie chcę.

 

Teraz mam slabszy komputer wiec przegladam internety i gram w gry ktore nie wymagaja duzo. Za 2lata lub wczesniej wymieniam komputer wiec jakbym kupowal 10 to BOX.
Tylko wlasnie czy 10 sie oplaca i czy jak juz szpieguja to jak. Czy moga mi na poczte wejsc, fb czy konto bankowe?

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Wszystkie systemy Microsoft wysyłają jakieś dane do nich także Win 7, bo te poprawki do wysyłania danych są ukryte w aktualizacjach zbiorczych. Kiedyś były osobno i można je było odinstalować. W Windows 10 część tych wysyłanych danych da się wyłączyć a część nie. Jeżeli będziesz używać kamery, dasz swoje zdjęcie na awatar, będziesz rozmawiać z Cortaną itd to twój  głos, wizerunek i jeszcze trochę twoich zachowań gdzieś tam się znajdzie w internecie. Ludzie używają "chmur" do przechowywania swoich zdjęć albo są na Facebooku to już można mieć dostęp do ich życia. Nic nie jest bezpieczne ani prywatne od momentu gdy zaczniesz używać internetu.

Jak chcesz zaoszczędzić to za dwa lata możesz kupić komputer razem z Windows 10 a jak chcesz już go mieć to:

Teraz nie ma czegoś takiego jak Box. Licencja rozróżnia tylko Windows zakupiony razem z komputerem albo osobno. Kupiony osobno (USB, CD) upoważnia do instalacji na kilku komputerach pod warunkiem, że jest tylko na jednym w tym samym czasie. Wiec jeśli teraz zainstalujesz na starym komputerze a później usuniesz ze starego i zainstalujesz na nowym to wszystko w porządku.

Windows 7 już niedługo nie będzie uaktualniany więc go nie warto kupować. Możesz wybrać jeszcze Win 8.1, (będzie działać jeszcze 6 lat) który razem z małym programem "Classic Shell" będzie miał menu Start jak w WIn7 czy jaki tam sobie wybierzesz.

Zanim zaczniesz instalować WIn 10 albo WIn 8.1 na starym komputerze sprawdź czy są sterowniki dla twojego sprzętu na te systemy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.