x-kom hosting

"Nowa" kość RAM nie działa.

gramofons
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Brakowało mi RAMu w Dell Inspirion 3542 , więc postanowiłem zmienić RAM z 4GB na 8GB. Kupiłem na allegro pamięć - tutaj - Crucial 8GB DDR3L 1600MHz, czyli powinna pasować do mojego laptopa. Wyjąłem baterię, rozkręciłem spód laptopa i podmieniłem kość. Gdy chciałem włączyć laptopa, ten pikał 4 sygnały - tutaj 11 punkt - piszą, że "Memory read/write failure". Gdy próbowałem włączyć laptop bez karty pamięci pikało 2 razy zgodnie z tabelką podaną wcześniej. Na starej pamięci komputer odpala.

RAM z allegro przeszedł w oryginalnym opakowaniu, ale był zamknięty taśmą klejącą. Czy ten Crucial jest po prostu popsuty, czy może coś można zrobić? Reset BIOSa albo aktualizacja BIOSu może pomóc?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli komputer daje taki sygnał to pewnie jest uszkodzona. Najlepiej zwrócić. Tutaj jest fizyczny sklep ale można kupić online. W tym sklepie zanim od kogoś kupią to sprawdzają czy działa więc uszkodzonej raczej ci nie sprzedadzą a w razie czego wiesz do kogo się zwrócić aby wymienić. Ja nie rozumiem co wy tak z tym Allegro, żeby tam chociaż taniej było...

https://pl.webuy.com/product-detail?id=smem2q3aa1

Przed zakupem trzeba się upewnić czy ta pamięć jest DDR3L. Oni tam tego nie oznaczają. Kość oznaczona jak DDR3 może być przeznaczona na napięcie 1,5 V ale także jednocześnie na 1.35 V. Tam w pomocy możesz się skontaktować ze sklepem więc można zapytać a jeżeli gdzieś bliżej mieszkasz to kupić w sklepie.

To, ze nie oznaczają porządnie pamięci to wiem, bo kupuję w ich angielskich sklepach i ostatnio właśnie potrzebowałem DDR3L i była ale oznaczona jako DDR3 ale po sprawdzeniu w internecie okazało się, ze może pracować na obydwu napięciach DDR3L (1.35 V) i DDR3 (1.5 V)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.