x-kom hosting

Format- spadek wydajności CPU.

L.A.
utworzono
utworzono

Cześć, po ostatnim formatowaniu dysków i instalacji nowego systemu wraz z wszystkimi sterownikami (w tym tych od dwóch kart graficznych) wydajność procesora drastycznie zmalała. Użycie CPU to ciągłe 100%. W msconfig ustawiłem, aby wszystkie 4 rdzenie odpalały przy starcie. Niestety nic to nie dało. Proszę Was o pomoc. Poniżej screeny.

CPU-Z.jpg

Report.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W jakim momencie masz zużycie 100% CPU, w jakim programie, grze i jak to mierzysz.

L.A.
komentarz
komentarz

Użycie 100% przy włączeniu Chrome, oglądaniu YT- kiedy to filmy się zacinają wraz z ścieżką dźwiękową. Mierzę to za pomocą Menedżera Zadań Windows, zakładka wydajność. Co więcej, indeks wydajności systemu spadł do 3,4 gdzie przed formatem było to 5,4 a system był zawalony wirusami. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ile laptop ma lat, kiedy ostatni raz czyszczony był wewnątrz i zmieniana pasta pod cpu ?

Monitoruj temperaturę procka.

Edytowane przez MasterYoghourt
L.A.
komentarz
komentarz

Laptop ma  6 lat, ostatnie czyszczenie wraz z wymianą pasty odbyło się 3 miesiące temu. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pograj w gry z godzinkę, zminimalizuj grę i szybko sprawdź temperaturę cpu choćby tym programem: https://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

L.A.
komentarz
komentarz

Czy mogę prosić o jakieś inne sugestie. Sprawdzałem również opcje zasilania i ustawiłem 100% wydajność dla minimalnego stanu baterii, jak i maksymalnego.  

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.