x-kom hosting

Internet w bloku

diegooo
utworzono
utworzono

Witam, mam pewnie problem z podłączeniem do Internetu. Chciałbym mieć dostęp do Internetu w nowym bloku oddanym do użytku w tym roku, ale dzwoniąc do najpopularniejszych dostawców w Polsce dostaje od nich informacje, że nie jest to możliwe po tym jak podaje im dokładny adres i coś tam sprawdzają. Wiem, że ludzie w tym bloku mają Internet, tylko nie wiem od jakich dostawców i czy jest to mobilny czy stacjonarny. Czy rzeczywiście może być problem z podłączeniem Internetu stacjonarnego ? Bo już nie wiem jak zabrać się do tej sprawy. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wpierw sprawdź stacjonarnych jak kablówka UPC, Orange FunBox, a może lokalny operator kładzie światłowód w twojej okolicy. Następnie bezprzewodowych operatorów radiówek a w drugiej kolejności LTE.

http://operatorzy.net.pl/

http://www.operatorzy.info/

 

Czemu taka kolejność ? Na kablu masz zwykle największe prędkości, najlepsze parametry i stabilność łącza. Radiówki to mniejsze prędkości, słabsza jakość połączenia ale zwykle gwarantowane transfery. LTE to kot w worku. Możesz trafić dobrze ale zwykle trafisz słabo albo gorzej. Nawet gdy jest super, to po pewnym czasie ilość abonentów w twojej okolicy może wzrosnąć a razem z nimi spadek jakości twojego połączenia i szybkość. Nie masz żadnych gwarancji w LTE.

Edytowane przez MasterYoghourt
diegooo
komentarz
komentarz

Dziękuje za odpowiedź. Okazało się, że tylko jeden lokalny dostawca jest wpięty w centrale bloku, więc jestem zadowolony, bo nie będę musiał się męczyć z bezprzewodowymi. 

Mam nadzieję, że może jeszcze komuś się przyda twoja podpowiedź. Jak dla mnie temat do zamknięcia. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.