x-kom hosting

5500 do gier (glownie symulatory i fps)

Mephic
utworzono
utworzono (edytowane)

witajcie

 

potrzebuje porady bo wypadlem z obiegu :-) glowne zastosowanie komputera to gry (symulacje, potrzebne mocne cpu i fpsy, potrzebne mocne gpu).

 

Co mam:

 

1. 2x dysk ssd (kazdy po 256 gb)

2. Monitor iiyama e2410hds (do ewentualnej wymiany)

3. Kontroler obrotow wentylatorow

4. Naped cd :-) 

 

czego potrzebuje:

 

1. Mocny cpu z odblokowanym mnoznikiem

2. Solidna lecz nie za droga plyte glowna. Jak najwiecej portow usb nie musza byc 3.0

3. Karte grafiki do full hd alternatywnie do UHD jesli zdecyduje sie na zmiane monitora (dodatkowy budzet wynisolby okolo 1000 zl plus to co zostanie mi ewentualnie z kwoty bazowej 5.5k). Duze wymagania w zakresie anti aliasingu ze wzgledu na sgsaa uzywane w simie :-) )

4. Dysk 1 terra jako storage (jak najszybszy)

5. Pamiec ram minimum 16 gb najchetniej 32 (powod - glownm symulatorem ktorego uzywam jest Prepar3D od Lockheed Martin i potrafi zarznac nawet 16 gb ramu w najnowszej wersji)

6. Zasilacz modularny (do tej pory mialem bez odpinanych kabli)

7. Obudowa z jak najlepszymi filtrami (misszkam w mocno zapylonym miescie :-) i z jak najwieksza przestrzenia - lubie schludny uklad

8. Cooler do cpu (tu jako kandydata mam bequiet dark rock 3 pro

 

 

z gory dzieki za rady :-) 

Edytowane przez Mephic

Youki
komentarz
komentarz
6 minut temu, Mephic napisał:

Solidna lecz nie za droga plyte glowna. Jak najwiecej portow usb nie musza byc 3.0

Pod Z370 płyty obecnie są drogie, więc albo solidna, albo tania :gobi:

RAM też do tanich nie należy, na 32 GB raczej nie ma co liczyć, bo same moduły będą kosztować około 1200-1400 zł :V

7 minut temu, Mephic napisał:

(misszkam w mocno zapylonym miescie :-)

(k)Raków :E

 

Toshiba P300 1 TB

Phanteks Enthoo Pro M

Intel I7 8700K

AsRock Z370 Extreme 4
Palit GTX 1060 6 GB JetStream

Crucial 2x8 GB 2400 MHz CL16

Seasonic Focus Plus 550W Platinium

ThermalRight Macho HR-02 Rev.B

 

Jak zostanie budżetu to można myśleć przy dopłacie 100-150 zł o wyżej taktowanych pamięciach RAM 3000 MHz. GTX 1060 6 GB przy FHD wciąż daje radę, pod wyższą rozdzielczość trzeba by przynajmniej celować w GTX 1070, optymalnie niewiele droższego 1080. 

 

Mephic
komentarz
komentarz

Czy jest duza roznica miedzy i7 8700k a poprzednia generacja? Bo generalnie wtedy i cep i plyta tansze wiec wlozylbym roznice w gpu?

Youki
komentarz
komentarz

Różnica dość duża, 8700K to już 6R/12W.

Mephic
komentarz
komentarz

Trochę pomieszalem i wyszło mi następujące cudo: 

 

CPU: i5 8600K  (przesiadam się z GTX 970 więc jednak chciałbym coś więcej niż GTX 1060 a zmianę na procku i tak pewnie mocno odczuję). 

Mobo: MSI Z370 Tomahawk (zmiana głównie ze względu na 6 portów usb na backpanelu, jest to dla mnie dość ważny parametr)

Mem: Crucial 2x8 GB 2400 MHz CL16

HDD: Toshiba P300 1 TB

Zasilacz: Seasonic Platinum Focus Plus 550W 

Obudowa: Phanteks Enthoo Pro M

GPU: MSI GTX 1070Ti Gaming 

Chłodzenie Thermalright Macho

 

Wyszło mi na okrągło 6250 zł czyli ponad budżet ale jeśli miałoby to sens to jestem w stanie dołożyć.  


Zagra to wszystko? 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Z370 Tomahawk to lichy model do OC.

 

Mephic
komentarz
komentarz

OK, zrewidowalem, poszukalem po sklepach i finalnie mam: 

 

i7 8700K 1675 PLN
AsRock Z370 Extreme 4 685 PLN 
MSI GTX 1070Ti Gaming OC 8 GB 2156 PLN
Crucial Ballistix Sport 2x8 GB 678 PLN
Seasonic Focus Plus Platinum550W 429 PLN 
Phanteks Enthoo Pro M 310,60  PLN
Thermalright Macho HR-02 208 PLN

 

To są najniższe ceny komponentów jakie znalazłem na CENEO. Oczywiście to wiąże się z kosztami wysyłki więc muszę teraz pokombinować jak to pogrupować sensownie ale udałoby się sparować 8700K i GTX 1070 Ti. 

 

Dzięki za rady, teraz będę łapał okazje :)

Youki
komentarz
komentarz

Jak znajdziesz 200 zł to dorzuć do GTX 1080 :D 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.