x-kom hosting

Czy warto zainwestować w ten komputer?

bialywsrh
utworzono
utworzono

cześć, w 2014 roku kupiłem komputer, minelo kilka lat i chcialbym zeby on chodził troche płynniej, nie jestem wymagajacy, nie potrzebuje komputera "rakiety", po prostu chce odczuwać nieco lepszy komfort w codziennym uzytkowaniu no i dodam ze fajnie by było miec troche wiecej fpsów w cs:go bo czasem pogrywam ;p myslalem zeby dokupic cos RAMu, no ale nie znam sie kompletnie na komputerach i w sumie nie wiem czy coś to da, warto inwestować w ten komputer? jezeli tak to w co? dodam, że nie mam zbyt wielkich funduszy na to. Pozdrawiam.

beztytuu.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz więcej fps w CSGO zainwestuj w lepszy procesor. Ale musiałbyś pójść pewno w ośmio-rdzeniowe rozwiązania, typu fx-8350. Z drugiej strony wysoka cena takiego procesora zmusza do zadania pytania, czy warto ? Poza tym, starsze gry takie jak cs:go na pewno nie potrafią efektywnie wykorzystać ośmiu rdzeni. Myślę, że póki co zastanów się nad lekki podkręceniem tego swojego FX, a docelowo o przejściu na nową platformę Ryzen albo Intel ósmej generacji.

  • Super 1
cinomatic
komentarz
komentarz

Mając małe fundusze możesz zastanowić się nad  zmianą karty graficznej na GTX750 Ti (ok. 350 zł) + dorzucenie 4GB paięci RAM (60zł)

 

Biorąca pod uwagę że Twoją grafikę powinieneś sprzedać za 170 zł to kosztr modernizacji nie będzie bardzo wysoki

  • Super 1
bialywsrh
komentarz
komentarz
50 minut temu, cinomatic napisał:

Mając małe fundusze możesz zastanowić się nad  zmianą karty graficznej na GTX750 Ti (ok. 350 zł) + dorzucenie 4GB paięci RAM (60zł)

 

Biorąca pod uwagę że Twoją grafikę powinieneś sprzedać za 170 zł to kosztr modernizacji nie będzie bardzo wysoki

a mógłbyś polecić jaki ram dokupić? jeżeli nie byłby to problem to link gdzie mogę zamówić online gdyż tak jak pisałem, nie znam się na tym więc nie wiem nawet jaki tam ram ma być

cinomatic
komentarz
komentarz

Do Patriotów zazwyczaj pasuje większośc pamięci.

Możesz szukać z taktowaniem 1333MHz lub 1600MHz tyle że te drugie i tak zwolnią do szybkości tych które masz obecnie.

\

Nowych kupować nie warto.

Lepiej poszukać na allegro bo tam za 60 zł już spokojnie znajdziesz.

 

  • Super 1
bialywsrh
komentarz
komentarz

@cinomatic a co sądzisz o podłączeniu do tego komputera karty graficznej PCI-E - ASUS NVIDIA GeForce GT 630 2GB, znajomy chce mi sprzedać niedrogo, warto do takiego sprzetu podlaczyc te karte?

bialywsrh
komentarz
komentarz (edytowane)

to chyba zostanie przy radeonie poki co i narazie kupie tylko ram a w nastepnym miesiacu ten GTX750 Ti

 

@cinomatic proszę powiedz mi czy ta kość ram będzie pasować do mojego dinozaura?

 

http://allegro.pl/nowa-firmowa-pamiec-ddr3-4gb-1600mhz-pc3l-12800-i7012166944.html

 

i czy po podłączeniu tej pamięci RAM odczuję chociaż minimalną różnicę w grach bądź normalnym użytkowaniu?

Edytowane przez bialywsrh
cinomatic
komentarz
komentarz

Ja bym szukał jakąś pamięć GoodRam lub Kingston bo one pasują zazwyczaj do wszystkich innych modeli.

  • Super 1
cinomatic
komentarz
komentarz

Przechodząc z 4GB na 8 różnica napewno będzie widoczna.

Co do samych kości już Ci pisałem wyżej czego bym szukał.

 

  • Super 1
bialywsrh
komentarz
komentarz

okej, dzieki za pomoc. jeszce jedno pytanie, jak wstawie ten GTX ktory poleciles oraz dorzuce te 4GB ramu to CS:GO (bo glownie mi na nim zalezy) bedzie chodził lepiej?

cinomatic
komentarz
komentarz

Lepiej napewno.

Natomiast też nie oczekuj cudów.

CS opiera się również o procka a tutaj przy FX-ie szału nie ma.

 

  • Super 1
bialywsrh
komentarz
komentarz

@cinomatic wiem, że juz pewnie masz mnie dość ale obiecuje ze to juz moj ostatni post ;p postanowiłem, że teraz chciałbym zainwestować 400-500 zł w karte graficzna oraz kość RAM. z czasem kupię nową płytę główną + procesor i wtedy po prostu przełożę tam te karte z ramem. jezeli chciałbym zainwestować dajmy na to te 500 zł na grafike (taka który pociagnie moj kompuer) + ram to dalej polecasz ten GTX? czy coś lepszego?

cinomatic
komentarz
komentarz

Dalej Gtx'a ale tutaj szukalbtm koniecznie uzywki modelu 1050 Ti 4GN na gwarancji którą już w granicach 500 zł używana można kupic. I nada się na przyszłość do lepszego procka.

  • Super 1
bialywsrh
komentarz
komentarz

@cinomatic okej, to kupię te karte graficzną, najwyzej troche ponad limit wydam ;p a takie pytanie mam, obecny mój sprzęt który jest na screenie w pierwszym poście normalnie pociągnie te kartę?

cinomatic
komentarz
komentarz

Pociągnie. Wiadomo że procek może ja trochę ograniczyć ale jeżeli zakładasz że ż czasem zmienisz procka to będzie ok :-)

  • Super 1
bialywsrh
komentarz
komentarz

@cinomatic mógłbyś sprawdzić pw?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.