x-kom hosting

Nie ładuje się telefon.

Pattom
utworzono
utworzono

Witam, posiadam Nexusa 5. Z dnia na dzień telefon przestał się ładować, jak podłączam telefon do ładowania to na sekundę widnieje napis "Ładowanie zasilaczem" lecz po sekundzie/dwóch już jest "Nie podlaczono". Telefon po gwarancji, stawiam na uszkodzone wejście USB lecz czy opłaca się wymieniać samemu czy też oddać do jakiegoś lokalnego serwisu? Wczoraj udało mi się utrzymać telefon w jednej pozycji i się naładował do 20%. Gdyby to była wina baterii (którą zresztą była wymieniana miesiąc temu) to raczej by było napisane "Podłączony, nie ładuje". Obecnie telefon pod ładowarka wskazuje 0% baterii ale używać się da. Po odłączeniu odrazu się wyłącza. Czasami podłączając do ładowarki na wyłączonym telefonie mruga czerwona lampka, oznaczająca całkowite wyładowanie baterii.

Dziękuję za pomoc z góry.

Youki
komentarz
komentarz

Jak umiesz samemu to możesz wymienić.

Przycisk Power był wymieniany?

Pattom
komentarz
komentarz

Nie był, robi się powoli dotykowy ale co to ma do rzeczy? Byle jaki port do ladowania się nada?

  • 3 tygodnie później...
Pattom
komentarz
komentarz

Up. Wymienili mi gniazdo ładowania (port) i nadal widnieje napis w ustawieniach: " Nie podłączony ". Oddałem spowrotem do serwisu, jakieś pomysły co mogło się zepsuć ? Już mam powoli dość tego telefonu ... 

piwot
komentarz
komentarz

Bardzo możliwe, że to wina softu. Trzeba wymienić system i sprawdzić czy problem się powtórzy. 

Pattom
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko, ze telefon moze sie wylaczyc podczas reinstalu*. Coraz bardziej zaczynam podejrzewać baterie. Odinem mam go na nowo zainstalować? Podrzuciłbyś także linka do softu ? Obecnie siedzi na androidzie 6.0.1.

 

*Nie dam rady go naładować nawet do kilku % żeby się ewentulanie nie wysypał ... To będzie loteria :D

 

 

 

Edytowane przez Pattom
piwot
komentarz
komentarz

Masz rację, wpierw przydało by się sprawdzić tą baterię, postaraj się o nią.

 

Jeśli chodzi o system wklep w google nexus 5 rom i wszystkiego się dowiesz.

Pattom
komentarz
komentarz

Postawiłem nowy system, nadal "Nie podłączony". W tym tygodniu zamówię baterie. Dam znać jak już ją wymienie. Sprawdzalem tez natezenie ładowania i jest w granicach 0.1 - 0.4 ampera. Slabiutko. Chcialem pomierzyc napiecie na baterii ale jest na tasme i ciezko dostac sie do plusa i minusa.

piwot
komentarz
komentarz

W takim razie czekamy na nową baterię, oby to rozwiązało problem.

Pattom
komentarz
komentarz

Bateria wymieniona na oryginalną (niestety z 2013 roku), bateria się ładuje wszystko w porządku ... tylko szkoda ze bez ładowarki wyłącza sie telefon :))) Nagłe odcięcie zasilania i musze podłaczyc chociaz na chwile zeby wstał do systemu (bateria wskazuje od 80 do 100%). A pozatym na mierniku elektronicznym pokazuje że ładuje z natężeniem 0.14 A , czasem jest koło 0.3-0.4. Nie mam już siły na ten telefon ... jakieś pomysły co dalej? Raczej to nie przycisk Power.

Pattom
komentarz
komentarz

Up. Teraz ładuje prądem 0.7 ampera ale nadal wyłącza się telefon nagle po kilku/kilkunastu minutach jak nie jest podłączony do ladowarki. Jutro wymieniam pastę na procku i zobaczymy co dalej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.