x-kom hosting

Kilka pytania o Dyskach

twurca_materialu
utworzono
utworzono (edytowane)

1. Komputer lepiej chodzi z 2 dyskami po 2 Tr czy z 1 dyskiem 4 tr ?.


2. Czy dyskowi ssd nie będą przesadzać na nim gry ? W szczególności te, które czeto coś zapisują i wczytują ?

3. Na czym polegają dyski intel power czy jakoś tak, bo niektóre mają 7200 obrotów a inne mają intel power domyślam się z dysk kręci się różnie, w zależności od sytuacij, ale wole się upenić. 

____________________________________________________________________________

Pytania dodatkowe

1 w programie glary utilites jest opcja fragmetacij czy defragmentacji ( nie pamiętam ) Plików systemowych czy na jedno wyjdzie jak z defragmentuje dysk, na którym jest system ?


2 Wiem, żeby nie defragmentować dysku ssd, ale czy defragmentacja plików systemowych tez mu zaszkodzi i jak inaczej można o niego dbać ?


_____________________________________________________________________________


Oczywiście nie musicie odpowiadać na wszystkie pytania :)

fajnie jak opowiecie nawet na jedno . Dziękuje :)

Edytowane przez twurca_materialu

Bish
komentarz
komentarz
25 minut temu, twurca_materialu napisał:

1. Komputer lepiej chodzi z 2 dyskami po 2 Tr czy z 1 dyskiem 4 tr ?.

Tak samo, jedynie co to dwa dyski wyjdą drożej.

27 minut temu, twurca_materialu napisał:

2. Czy dyskowi ssd nie będą przesadzać na nim gry ? W szczególności te, które czeto coś zapisują i wczytują ?

Ja tam trzymam grę, w którą najczęściej gram na dysku SSD, ale to tylko z powodu szybciej wczytujących się map. Innych plusów z tego nie ma. Jakoś się nie przejmuję zmniejszeniem przez to lifetima przez to, w końcu od tego dysk jest.

28 minut temu, twurca_materialu napisał:

3. Na czym polegają dyski intel power czy jakoś tak, bo niektóre mają 7200 obrotów a inne mają intel power domyślam się z dysk kręci się różnie, w zależności od sytuacij, ale wole się upenić. 

Intellpower -dysk reguluje prędkość między 5400 a 7200 obr/min w zależności co jest bardziej potrzebne. Według producenta ma to obniżyć zużycie energii do 40% (więc równie dobrze może zmniejszyć zużycie o 1%).

30 minut temu, twurca_materialu napisał:

1 w programie glary utilites jest opcja fragmetacij czy defragmentacji ( nie pamiętam ) Plików systemowych czy na jedno wyjdzie jak z defragmentuje dysk, na którym jest system ?

Nie rozumiem pytania, co ma wyjść? Defragmentować możesz partycję systemową lub zwykłą, nie ma różnicy. Podczas używania dysku, gdy przenosisz pliki z partycji na partycję, reinstalujesz/odinstalowujesz czy instalujesz programy, to dochodzi do fragmentacji plików. Narzędzie defragmentacji służy do tego, by je z powrotem scalić (obrazotwórczo mówiąc).

34 minuty temu, twurca_materialu napisał:

2 Wiem, żeby nie defragmentować dysku ssd, ale czy defragmentacja plików systemowych tez mu zaszkodzi i jak inaczej można o niego dbać ?

Dysków SSD nie defragmentuje się, ponieważ nie zobaczysz znacznej wydajności/różnicy w działaniu. Jedni defragmentują, inni nie. Dyski SSD posiadają lifetime, defragmentacja skraca ten lifetime.

Gawel
komentarz
komentarz

Defragmentacji plików systemowych nie zrobisz podczas sesji Windowsa bo są zablokowane.Dlatego są programy które defragmentują podczas rozruchu.Można też wykonać defragmentację dla plików startowych

Cytuj

defrag c: -b

Co do  SSD to ostatnio wyczytałem że jednak powinno się wykonywać,przy dużej fragmentacji .Oczywiście kosztem cykli zapisu

Co do instalowania na SSD .Ja wychodzę z założenia że nie kupiłem szybkiego dysku żeby potem go spowalniać.Różne bajery typu przeniesienie pliku wymiany,przeniesienie zmiennych środowiskowych do mnie nie trafiają.Ja instaluję wszystko jak leci na SSD

twurca_materialu
komentarz
komentarz (edytowane)
48 minut temu, Bish napisał:

Tak samo, jedynie co to dwa dyski wyjdą drożej.

Ja tam trzymam grę, w którą najczęściej gram na dysku SSD, ale to tylko z powodu szybciej wczytujących się map. Innych plusów z tego nie ma. Jakoś się nie przejmuję zmniejszeniem przez to lifetima przez to, w końcu od tego dysk jest.

Intellpower -dysk reguluje prędkość między 5400 a 7200 obr/min w zależności co jest bardziej potrzebne. Według producenta ma to obniżyć zużycie energii do 40% (więc równie dobrze może zmniejszyć zużycie o 1%).

Nie rozumiem pytania, co ma wyjść? Defragmentować możesz partycję systemową lub zwykłą, nie ma różnicy. Podczas używania dysku, gdy przenosisz pliki z partycji na partycję, reinstalujesz/odinstalowujesz czy instalujesz programy, to dochodzi do fragmentacji plików. Narzędzie defragmentacji służy do tego, by je z powrotem scalić (obrazotwórczo mówiąc).

Dysków SSD nie defragmentuje się, ponieważ nie zobaczysz znacznej wydajności/różnicy w działaniu. Jedni defragmentują, inni nie. Dyski SSD posiadają lifetime, defragmentacja skraca ten lifetime.

 

Ok Dzięki :) .  z tą defragmentacją to chodzi oto ze jest opcja defragmentowania czy jakiś inaczej . plików systemowych ( są one na dysku c ) i jest opcja defragmentacj dysku C  po prostu i czy defragmentacja dysku c po prostu nie defragmentuje plików systemowych .  ( ogólni nie rozumiem jak to narzędzie działa Z defragmentacj plików systemowych ( Jak wiesz to wytłumacz   ( w tym pogramie) ) )  ), i tak ap ropo czy defragmentacja plików systemowych ma sens na ssd lub hhd czy nie przejmować się to opcją w programie ? Mam nadzieje ze nie skąp-likowałem o  co mi chodzi :)

Edytowane przez twurca_materialu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.