x-kom hosting

Czarny ekran - tylko reset

dmstudio
utworzono
utworzono

Witam,

Zakupiłem dziś i zainstalowałem windowsa 10. Niby wszystko ok, ale instaluje np Alkohola 120% albo sterowniki Lan i nagle wywala czarne tło i nie mogę kompletnie nic zrobić. Dopiero restart i komputer się włącza normalnie. Zaktualizowałem BIOS ale nie pomogło. jakieś pomysły?

Youki
komentarz
komentarz

Model GPU i jej temperatury?

Podaj konfigurację tego PC'ta.

dmstudio
komentarz
komentarz

Płyta Asus Prime A320m-k

Procesor: AMD Ryzen 5 1600

Ram: 16gb DDR4 3200MHz

 

Temperatura 35 stopni się utrzymuje. 

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki instalowałeś?

Wcześniej jaki system miałeś?
 

dmstudio
komentarz
komentarz

Sterowniki są. Wcześniej miałem Windows 7 i wszystko było OK. Dodam, że instalując alkochola 120%, instalacja zatrzymuje sie na AxAHCIServiceEx.exe czyli coś odpowiedzialnego za napędy wirtualne... Po chwili komp się zawiesza, czarny ekran i nie mogę nic zrobić.

Youki
komentarz
komentarz

A z innymi podobnymi programami jak Daemonn TOls też tak masz?

dmstudio
komentarz
komentarz

Deamon Tols działa dobrze. Tylko w deamonie nie mogę używać wielu nagrywarek, żeby wypalić obraz:(

Youki
komentarz
komentarz

Możliwe, że to wina tego konkretnego programu w tym przypadku, może platforma Ryzen mu nie leży.

 

dmstudio
komentarz
komentarz

Ale na Windows 7 było ok. Dodam że problem jest z napędami wirtualnymi z tego co widzę... 

Youki
komentarz
komentarz

To prawdę mowiąc nie wiem, nic mi nie przychodzi do głowy :( 

dmstudio
komentarz
komentarz

Ja też myślę, głowię się i nic wymyśleć nie mogę:D

  • 3 tygodnie później...
Sławomir
komentarz
komentarz

Z tego co widzę na internecie, to ogólnie jest problem w10 z alkohol 120.

Niemieckie forum, angielskie wszyscy mają z tym problem i na razie brak rozwiązania.

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.