x-kom hosting

Brak internetu - podłączenie przez transmiter sieciowy

esbes
utworzono
utworzono

Dzień dobry, 

internet raz jest, raz nie ma - dosłownie. 

Kabel wychodzi z transmitera sieciowego tp-link TL-PA20 ( próbowałem podłączyć transmiter do różnych gniazd w budynku i pojawia się ten sam problem ) , jest podłączony do stacji dokującej dell pr03x, do której podłączony jest laptop Dell E6530. 

Complete Internet Repair nie pomaga, jak pomaga to internet potrafi być kilka dni, później go kilka dni nie ma. 

Router w budynku, do którego jest wpięty internet z oragne to Orange FunBox 27 BE. 

 

Jest to jeden budynek. 

Internet z Orange jest podłączony do routera na pierwszym piętrze budynku. W całym budynku są podłączone transmitery do gniazd z których wychodzi kabel z internetem do różnych PC. Mam pomieszczenie piętro niżej od routera gdzie potrzebuje internet. W tym pomieszczeniu jest podłączony wyżej wymieniony transmiter TP link i w tym miejscu mam problem z internetem.

Jak nie mam internetu na laptopie pojawia się po prawej na dole żółta ikona. 

 

Podmieniłem transmiter i to samo. 20 minut internet działał sprawnie, nagle żółta ikonka. Więc transmiter jest sprawny.

 

Próbowałem na różnych gniazdach, prawdpodobnie różne fazy. Wybrałem gniazdo, na którym prędkość na speedtest była zadowalająca. 

Najlepsze jest to, że internet działał sprawnie z miesiąc czasu i nagle zaczęły pojawiać się takie problemy. 

Jest jakaś szansa na naprawienie tego problemu ? Czy mam kombinować z kablami przez cały budynek ?


Proszę o pomoc, 

pozdrawiam

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Myślę, że lepiej było by spytać elektryka o schemat instalacji w twoim domu. Musiałbyś przeanalizować połączenia poszczególnych linii elektrycznych w twoim domu oraz urządzeń elektrycznych, które je łączą. Zakładam, że jeśli transmitery zostaną podłączone na jednej, nieprzerwanej linii to transmisja będzie bezproblemowa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.