x-kom hosting

Podpięcie monitora do karty

K000r
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie forumowicze,

Mam problem, mianowicie chodzi o to, że posiadam monitor Samsung Syncmaster 2023nw, który posiada wejście d-sub czy tam VGA jak kto woli :) ostatnio zakupiłem nowsza grafikę gtxa 1050 MSI, który posiada wejście HDMI oraz DVI ale z jednym poziomym pinem. Chciałem zakupić najzwyklejsza przejściówkę do DVI na VGA ale niestety nie wpina się ponieważ ten jeden pin to blokuje. 

Moje pytanie: jak podpiąć? Jaka przejściówkę kupić i czy w ogóle cos da się z tym zrobić? 

Znalazłem taka przejściówkę za 27zl nada się?adapter-gembird-hdmi-am-vgaf-a-hdmi-vga-

Edytowane przez K000r

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem jaki pin Ci blokuje, ja posiadam też przejściówkę DVI D-Sub i wszystko działa poprawnie

 

może poszukaj odpowiedniej przejściówki DVI - D-Sub

sprawdź z rysunkiem jaką masz teraz

 

d8d7c591866fd5cb.jpg

 

Ja posiadam tą po lewej, po środku, czyli Full PIN. I jest OK

3e64328611e186b5591a4e967c253d91.jpg

Edytowane przez Luki skajpłotek
bemol911
komentarz
komentarz
11 minut temu, Luki skajpłotek napisał:

Ja posiadam tą po lewej, po środku, czyli Full PIN. I jest OK

 

Czyli posiadasz złącze DVI-I do którego zwykła przejściówka DVI -> VGA pasuję, GTX 1050 posiada złącze DVI-D do którego nie można podłączyć kabla/przejściówki DVI-I bo nie ma w nim miejsca na dodatkowe piny przesyłające sygnał analogowy. 

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz
2 minutes ago, bemol911 said:

 

Czyli posiadasz złącze DVI-I do którego zwykła przejściówka DVI -> VGA pasuję, GTX 1050 posiada złącze DVI-D do którego nie można podłączyć kabla/przejściówki DVI-I bo nie ma w nim miejsca na dodatkowe piny przesyłające sygnał analogowy. 

 

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi

 

MSI-GeForce-GTX-1050-Ti-GAMING-X-4GB-GDD

 

W takim razie wystarczy poszukać takiej

 

OZpIdDu.png

 

 

 

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Luki skajpłotek napisał:

W takim razie wystarczy poszukać takiej

 

 

Nie wystarczy bo nie będzie działać. DVI-D przesyła obraz tylko w postaci cyfrowej natomiast D-SUB w postaci analogowej, potrzebne jest jeszcze urządzenie (konwerter) który zamieni sygnał z postaci cyfrowej na analogową. 

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz
2 minutes ago, bemol911 said:

 

Nie wystarczy bo nie będzie działać. DVI-D przesyła obraz tylko w postaci cyfrowej natomiast D-SUB w postaci analogowej, potrzebne jest jeszcze urządzenie (konwerter) który zamieni sygnał z postaci cyfrowej na analogową. 

Hmm to ciekawe do czego w takim razie służy ta co znalazłem.

 

Jeżeli tak to komplikują z DVI to może faktycznie lepiej pod HDMI podłączyć, ale ja bym nie podłączał na sztywno tylko na kablu tak jak pokazałeś, w obawie o to, aby nie wyłamać złącza (HDMI nie ma wkrętów)

K000r
komentarz
komentarz

Bardzo wam dziękuję za odpowiedź i trochę informacji. Coś tam czytałem o tym sygnale analogowym no i bardziej mi to wyjasniliscie. 

Bemol, w takim razie zamawiam taki konwenter :) Mam nadzieję że zadziała :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.