x-kom hosting

Temperatur CPU! Pomocy!

CzUbeX
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Mam procesor Intel Core i3-2120 3.30 GHz. Z mojego procesora ostatnio została ściągnięta pasta, nie wiem ile wtedy miał stopni. Narazie nie jestem w stanie załatwić pasty i mój procesor wynosi 96 °C. Moge czymś zastąpić pasę na CPU ????? Pomocy!

I jeszcze jedno czy temperatura na moim CPU ma wpływ na wydajność?

Planuję też zakupić lepsze chłodzenie ale nie wiem czy się opłaca:

http://allegro.pl/wydajne-chlodzenie-procesora-amd-intel-lga775-115x-i5072315120.html?reco_id=e317eec6-c7af-11e7-8f52-246e9683c530&ars_rule_id=201

Edytowane przez CzUbeX

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jak będzie z pastą to wystarczy zwykłe chłodzenie, chyba, ze jest stare i głośno pracuje to warto coś kupić. Niekoniecznie z Allegro, bo w tej samej cenie np. w Komputronik masz

AAB Cooling Super Silent P1 PWM Rev.2, który ma żywotność wentylatora 100 000 godzin (ma lepsze łożyska) a ten z Allegro tylko 30 000 godzin

https://www.komputronik.pl/product/109977/aab-cooling-super-silent-p1-pwm-rev-2.html

Twój procesor pod obciążenie 100% powinien mieć nie więcej niż 70 stopni, na boxowym chłodzeniu.

Jeżeli procesor będzie za gorący to będzie sam sobie obniżał napięcie, taktowanie już nie pamiętam w jakiej kolejności ale to i tak jest ze sobą powiązane, więc będzie mniej wydajny.

W końcu jak osiągnie temperaturę krytyczną to się wyłączy a co za tym idzie cały komputer przestanie działać. Może to być 100 albo 105 albo 135 stopni, różne procesory mają różną temperaturę wyłączania. To wszystko po to żeby zapobiec uszkodzeniom, jak ktoś używa procesora bez chłodzenia.

CzUbeX
komentarz
komentarz

Dziękuje za pomoc!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.