x-kom hosting

Inea, modem Huawei EchoLife HG8245H i brak internetu przez LAN2-LAN4

MeHow Gamer
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Zwracam się do was z prośbą o pomoc bo już nerwowo nie wytrzymuję. Jestem szczęśliwym posiadaczem internet od INEA 150mb. Mam modem Huawei EchoLife HG8245H, który posiada 4 wejścia na LAN. Do LAN 1 mam podłączony komputer, z którym żadnych problemów nigdy nie było. Problem pojawia się po podłączeniu telewizora LG w port LAN 2,3,4. Niezależnie w który podłączę - problem jest ten sam. Połączenie z modemem jest, internetu na telewizorze brak. Po co mi internet na telewizorze? A no po to bo gardzę kablówką i jestem zwolennikiem netflixa lub po prostu YouTube. Z początku myślałem, że wina leży po stronie kabla ethernet ale sprawdziłem i wszystko działa cacy. Zajrzałem w instrukcję obsługi od modemu i wyczytałem tam takie coś:
Porty ethernetowe LAN1-LAN4
LAN 1 - port internetowy ( mozliwe podlaczenie komputera lub wlasnego routera)
LAN2-LAN4 - porty przeznaczone dla urządzeń związanych z usługą IPTV(set-top box, STB)

Dodam, ze internet na telewizorze dziala gdy podlacze kabel pod LAN 1 ale wtedy nie mam internetu na komputerze. LAN 1 to jedyny port dający mi internet, pozostałe 3 niestety mają mnie gdzieś. 
Da się temu jakoś zaradzić? By np. LAN2 również dawał mi internet na przykład do telewizora? 

*gdy miałem internet z Multimedia nie było żadnych problemów z modemem :< 
 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten router jest tak skonfigurowany, że tylko jeden port LAN jest dla Internetu, dla komputerów. Spróbuj podłączyć jakiś przełącznik (switch) do tego portu i zobacz czy wtedy da radę.

MeHow Gamer
komentarz
komentarz

Nie da rady zmienić tego jakoś w panelu admina? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wpisz w przeglądarce 192.168.100.1

account: root

hasło: admin

 

Zobacz co się znajduje w zakładkach WAN i LAN.

MeHow Gamer
komentarz
komentarz

No niestety nic co mogłoby mi pomóc. Nie ma żadnych opcji, które mówią cokolwiek o portach LAN2-4.
Jaki Router mógłbym kupić? Chodzi mi o podłączenie routera do modemu kablem ethernet pod LAN 1 i podłączenie pod router urządzeń. Czy będzie znaczący spadek prędkości przesyłania danych gdy podłączę się pod router? 

Czy taki router się nada? TP-LINK TL-WR845N (aktualnie promocja w mediaexpert z 149zl na 99zl)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie za bardzo, brakuje mu portów gigabitowych. Z tańszych Archer C2.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.