x-kom hosting

Widzę nie swoje urządzenia?

kesser
utworzono
utworzono

Witam,

Dziś bawiłem się poleceniem ping w mojej domowej sieci. Urządzenia chodzą po wifi w sieci lokalnej na moim routerze. Urządzenia mają przydzielane IP poprzez DHCP z puli od 192.168.0.100

Gateway ma 192.168.0.1, router ma przydzielony jakiś adres zewnętrzny typu 83.xxx itd. - łącze radiowe.

Dostałem ping zwrotny na adresy 192.168.a.1 gdzie a było w zakresie 1 - 10 - ustaliłem, że np. 192.168.2.1 w przeglądarce otwiera stronę mojego dostawcy, a 192.168.6.1 to jakiś router (strona logowania). Mogę też sprawdzić porty na tych IP.

Czy powinienem mieć dostęp do tych urządzeń? Teoretycznie ich IP jest chyba w innej sieci?

Jak przekonfigurować sieć bo chyba w drugą stronę ktoś ma dostęp do moich komputerów drukarek etc? 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Sprawdź jakie masz możliwości konfiguracji zapory sieciowej swojego routera.

kesser
komentarz
komentarz

Mam TP-LINK Wireless N Gigabit Router WR1043ND o które ustawienia chodzi? w Security mam wszystko na ON.

Te IP wg. traceroute są za moim zewnętrznym IP tym 83.xxx 

Może gateway powinien mieć inny IP?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie wiem jaką masz wersję sprzętową routera, ale podam na przykładzie wersji v4 http://www.tp-link.com.pl/resources/simulator/wr1043ndv4_eu_simulator/Index.htm

 

Niestety, ale brak w tym routerze możliwości tworzenia reguł zapory ogniowej. Możliwości jakie posiada to włączenie ochrony DoS, blokada odpowiedzi na ping, ograniczenie logowania do panelu administracyjnego z sieci LAN i WAN. Jednym słowem cieniutko.

Zakładka Advanced > menu Security > Local Managment > Tutaj możesz wpisać adres MAC kart, które mają prawo zalogować się do panelu administracyjnego routera.

 

Jeśli interesuje cię ta tematyka to polecam lekturę o Windows firewall i tworzeniu w nim reguł. Zapora ogniowa wbudowana w Windows to świetne narzędzie do zrozumienia tego mechanizmu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.