x-kom hosting

Niemożność odkręcenia części

Bodorek
utworzono
utworzono

Witajcie,

Mam pewien problem, otóż próbując oddzielić płytę główną od chłodzenia w laptopie Pavilion DV6, nie jestem w stanie tego zrobić. Są tam takie śrubki ze sprężynkami, a mimo użycia właściwego śrubokręta, nie są one w stanie ruszyć się nawet o milimetr. Tak, kręcę w dobrą stronę.

Chodzi o tą konkretną część, której nie jestem w stanie odseparować od płyty głównej: KLIK

Jest to połączone w sposób pokazany TUTAJ. Wybaczcie kiepską jakość, lepszej nie znalazłem.

Jakieś pomysły jak zmusić tą część do odkręcenia się?

 

Dzięki serdeczne i pozdrawiam

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

Wygląda na to że powinno się to wykręcić bez problemu, tak jak na filmiku poniżej

 

Możliwe że układ mocno się przegrzał przez co doszło do naprężeń w materiale i śruby mogły się zapiec. 

Pamietaj że metale w duzej temperaturze się rozszerzają, a w niskiej kurczą.

 

1. Użyj porządnego śrubokrętu, z szeroką rączką, nie takiego wąskiego co ledwo się trzyma, przyda się też hartowana końcówka.

2. Spróbuj nałożyć na główkę gumkę recepturkę i wtedy odkręcaj (sprawdza się przy zjechanej główce, którą śrubokręt już nie łapie)

3. Podgrzej śrubkę lutownicą i wtedy odkręcaj, tylko nie przesadzaj z tym nagrzewaniem.

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.