x-kom hosting

[ do 4000 zł ] Programowanie, AutoCAD

Majkelo
utworzono
utworzono

Cześć.

 

Przymierzam się do zakupu nowego laptopa, ponieważ mój obecny sprzęt nie spełnia już moich oczekiwań. Obecnie korzystam z laptopa: SONY VAIO PCG 8161M. Na co dzień wykorzystuję mój laptop do programowania (głownie w PHP). Zacząłem również studia zaoczne inżynierskie na kierunku niezwiązanym z informatyką i mam kilka projektów do zrobienia w autoCADzie. Niestety program się nagminnie zacina (myszka staje dosłownie w miejscu, laptop laguje się i dopiero po chwili można kontynuować pracę).

 

Czego oczekuję:

- spora bateria - laptop musi mi zapewnić w dłuższej perspektywie możliwość pracy bez zasilania,

- systemu Windows,

- min. 2 wejścia USB (idealnie jakby miał 3 wejścia),

- wejścia na kabel HDMI,

- dobrej karty graficznej (do autoCAD'a),

- porządnej kamery oraz mikrofonu - w obecnym laptopie mikrofon zwyczajnie przestał działać bo laptop nagrzewa się do takich temperatur, że niekiedy się wyłącza, co prawdopodobnie uszkodziło mikrofon, który ponad rok temu jeszcze działał, z kolei kamera pokazuje tylko zarys mojej facjaty - piksele),

- cichego układu chłodzenia,

- normalnej klawiatury QWERTY, najlepiej z bocznym panelem przycisków numerycznych,

- laptop powinien być stosunkowo lekki,

- przekątna ekranu min. 15",

- szybkości w działaniu - czyli jakieś konkretne podzespoły.

 

Zastanawiam się też nad układem chłodzenia - zdarza mi się brać laptop, np. do łóżka. Po postawieniu go, blokuje mu dostęp powietrza, w wyniku czego bardzo się nagrzewa i wyłącza, więc muszę pod niego coś podkładać. Kolejna sprawa to wciąganie najmniejszych drobinek z biurka, jakie się pojawiają. Czy w tej kwestii są jakieś innowacje? Czy są laptopy, które dostęp powietrza uzyskują także z boku (a nie typowo od dołu)? Czy też nadal koniecznością jest stosowanie podkładek chłodzących pod laptopy?

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Majkelo napisał:

(do autoCAD'a),

2D?

 

Majkelo
komentarz
komentarz

Aktualnie tak, ale nie będę tutaj ryzykował, że kupię lapka pod 2D, a za rok wejdzie mi przedmiot, gdzie będę musiał wykorzystać 3D i już nie pójdzie. Więc finalnie 3D.

Youki
komentarz
komentarz

Używany, poleasingowy sprzęt wchodzi w gre czy tylko nówki?

Jak nówki to raczej pozostaje tylko MSI PL62 z I7 7700HQ, MX150, 8 GB RAM i dyskiem SSD w tej cenie.

Majkelo
komentarz
komentarz

Poleasingowy sprzęt jak najbardziej.

  • 2 tygodnie później...
krystian922
komentarz
komentarz

Acer Predator Helios https://www.morele.net/laptop-acer-predator-helios-300-nh-q2cep-003-977785/
+Procesor Intel Core i5 7300HQ
+8GB RAM
+GeForce gtx 1050Ti
+Powłoka matowa
+FullHD
+IPS
+USB-C
+Windows 10

+Obudowa aluminiowa
+Slot SSD m.2 PCI-e

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.