x-kom hosting

SSD czy HDD pod system?

Pablo9
utworzono
utworzono

Witam nie wiem czy wybrałem dobry dział..Ale mam pytanie. Jaki dysk wybrać pod system Windows 7 Home Premium x64 SSD 60gb czy 500gb HDD?

Ponieważ aktualnie mam SSD 60gb pod system ale po instalacji systemu oraz aktualizacji zostaje ok 15GB wolnego miejsca. Oczywiscie mam mozliwość wymiany tego SSD 60 na HDD 500GB.

Oczywiście mam dwa dyski SSD (pod system) HDD (Magazyn danych) I rozważam opcje wymiany SSD na HDD 500 pod system Co o tym myślicie?

 

oalan1
komentarz
komentarz

Ale ssd jest szybszy, jakbyś zainstalował system na hdd to powinien chodzić wolniej.

Pablo9
komentarz
komentarz

Oki zostaję przy SSD ale planuje w nieudługim czasie wymiane na 256GB SSD (Wieksza ilosc programów aplikacji system..) 

r102
komentarz
komentarz

A na razie - to nie powinno tyle miejsca zajmować -  usuń z SSD wszystko co niekoniecznie potrzebne tam.

 

Czyli tradycyjnie wyłącz przywracanie systemu, hibernację, kopię zapasową, kosz ustal na jakąś minimalną wielkość, oczyść dysk - razem z plikami systemowymi / właśnie te aktualizacje czy jakieś pliki WindowsOld/,

folder pobierania, dokumenty, muzykę, filmy czy co tam dużo używasz  ustaw na dysku HDD

 

Zainstaluj jakiś program czyszczący typu Ccleaner w autostarcie to będzie  na bieżąco likwidował jakieś pobraniowe wyczyny Windowsa...

Pablo9
komentarz
komentarz

Oki dzięki co do wyboru dysku i oczywiście ze korzystam z programu Ccleaner oraz czyszczę na bieżaco dysk ale myślę ze będzie wszystko dobrze. Jeszcze raz dziękuje :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.