x-kom hosting

Router/karta sieciowa

Manhunt95
utworzono
utworzono

Hej. miałem internet w upc 120mb/s  i wczoraj postanowiłem  zwiększyć prędkość internetu do 500mb/s. Ale niestety wiąże to się z wymianą routera bo ten od upc ma przepustowość do 250(lub podobnej).   Jest też drugi problem w laptopie wejście na kabel ethernet mi się wyjechało i każdy kabel mi z gniazdka "wyjeżdża". W jaki router najlepiej zainwestować ? Czy opłacałoby się  kupić zewnętrzną kartę sieciową do laptopa ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Router/modem dostaniesz od operatora, tak ?

Chcesz do ich routera podłączyć swój ?

Taki router powinien posiadać porty gigabitowe oraz bardzo wysokie prędkości wifi w dwóch pasmach.

Z TP-Link: Archer C2300 i C3150

Jeśli nie zależy ci na szybkim wifi mogą być tańsze modele. http://www.tp-link.com.pl/products/list-9.html?filterby=4860&page=1

Co się tyczy gniazda w laptopie sprawdź czy to aby nie wtyczka kabla jest sfatygowana.

Edytowane przez MasterYoghourt
Manhunt95
komentarz
komentarz

router mam od upc(connect box), mam już podpiętego  tp link tl wr-841n  bo nie miałem zasięgu w drugiej części mieszkania.

Wtyczka kablowa jest dobra, sprawdzałem na 4 kablach. Upc powiedziało mi, że jestem podpięty do dwóch kart sieciowych o przepustowości max 100 mb/s, patrząc po mojej karcie sieciowej(broadcom 802.11n)to powinienem osiągać ponad 200 mb/s spokojnie. Jakieś porady jak to zmienić ?

Przed zmianą internetu 120mb/s osiągałem tak +-30/40 mb/s po zmianie na 500mb/s predkosc jest taka sama.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli w sieciach wifi pisze, że masz prędkość 150mb/s, to jeśli osiągniesz ćwierć tej prędkości to już jest coś. Oczywiście, takie prędkości może ci się uda osiągnąć będą metr od routera.  TL-WR-841n ma porty FastEthernet, więc nigdy nie osiągniesz na tym routerze większych prędkości niż 70-80mb/s.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.