x-kom hosting

Spadek FPS ze 150 do ok. 50 w grze CS:GO, nie pomogła wymiana grafiki

mats0n1337
utworzono
utworzono

Cześć chłopaki. Mam problem z fps na swoim komputerze w cs go. Jeszcze jakoś 2 miesiące temu kiedy grałem w cs miałem spokojnie 150 fps, od tygodnia od kiedy znowu zacząłem grać w cs miałem tych fps z 50-60, zmieniłem kartę graficzną i może przybyło z 30 fps max, zrobiłem format i bez zmian, nic nie pomogło. Mam 90-100 fps a czasami i tak spadają, w dodatku gra się czasami zacina, w czym jest problem? 

Intel Core i3 2120 CPU 3.30GHz

GeForce GTX 1050

7,92 RAM

Zasilacz Modecom Feel 500 Pro 500W

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury procesora oraz jego zegary pod obciążeniem np. w programie OCCT (wyświetli temperatury/napięcia/ taktowanie oraz obciąży CPU)

Osobiście zmieniłbym zasilacz, tym bardziej przy nowej karcie na coś bezpieczniejszego.

 

mats0n1337
komentarz
komentarz

Sprawdziłem programem jednak nie potrafię odczytać danych, w załaczniku spakowane są wszystkie screeny które zostały utworzone. Co myślisz?

2017-11-08-23h58-CpuUsage-CPU Usage.zip

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Włącz test na 10-15 minut.

Ale procesor dość szybko łapie wysoką temperaturę, bo po minucie ma już 66 stopni.

Wysocie prawdopodobne, że procesor się przegrzewa, ale dla pewności wykonaj test przez dłuższy czas.

mats0n1337
komentarz
komentarz
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Procesor ma sporą temperaturę, ale mieści się w granicy rozsądku - możesz kiedyś do niego zajrzeć i profilaktycznie wymienić pastę termoprzewodzącą oraz wyczyścić go z kurzu.

Oczywiście grasz na takich samych detalach jak kiedyś?

Przy wymianie karty graficznej zainstalowałeś świeże sterowniki? - spróbuj jeszcze je przeinstalować przy pomocy DDU , użyj safe mode

Oprócz tego nie mam większego pomysłu co jest przyczyną. 

Rozważ też zmianę zasilacza dla bezpieczeństwa podzespołów.

 

mats0n1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawsze gram na tych samych czyli praktycznie najsłabszych ustawieniach. Tak, zainstalowałem wszystko najnowsze. Procek dzisiaj czyściłem z kurzu a pastę wymieniałem może z rok temu

A może problem z RAM jest? nie wiem, nie mam pojęcia sam. 

Edytowane przez mats0n1337
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak używasz zwykłych past termoprzewodzących to warto je zmieniać 1-2 razy do roku.

Masz 8gb w jednej kości, czy 2x4gb?

Spoiler

Tutaj znalazłem ciekawy przypadek, gdzie 4-wątek prawie nie używany:

  

Dla mnie ta gra zawsze była zagadką.

Edytowane przez szynszyl1337
mats0n1337
komentarz
komentarz

2x 4 gb bo dzisiaj jeszcze je zmieniałem pozycjami

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Co się dzieje z jedną kością? -4gb powinno starczyć do tej gry z wyłączeniem wszystkiego w tle

mats0n1337
komentarz
komentarz

nie odpowiem CI na to, co myślisz?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na początku tego filmiku masz ustawienia wideo dla gry, ustaw sobie takie same. Następnie sprawdź ile wyciągniesz fps. Jedna uwaga, w tle nie ma działać żaden program.

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

może dyski twarde . sprawdź czy nie ma błędów bad sektorów, albo już na wykończeniu

mats0n1337
komentarz
komentarz

właśnie ciągle gram na takich ustawieniach :D na filmiku nic nie przecina, fps nie spadają poniżej 100 fps, ma ich więcej około 40, u niego gra jest płynna, u mnie nie jest. 

dyski sprawdzałem programem tylko nie pamiętam nazwy że skanował dyski i albo były czerwone kwadraciki albo zielone i u mnie wszystkie były zielone, nawet jednego czerwonego nie było 

mats0n1337
komentarz
komentarz

Cześć, wymieniłem kartę graficzną na asusa gtx 1050, w grze cs go nic to nie pomogło, jak miałem mało fps tak nadal mam, jak mnie przecinało to tak przecina coraz częściej. Chcę wymienić procek na coś lepszego jednak nie chcę zmieniać płyty głównej. Czy znajdę coś sensownego pod tą płyte główną? Procesor ma służyć praktycznie tylko do grania w cs go

SOCKET 1155 LGA

procek i3 2120 3.30ghz

 

// Łączę z poprzednim tematem

// Cinomatic

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pamiętam twój poprzedni wątek. A więc, powoli, wpierw sprawdźmy czy twój komputer jest odpowiednio zoptymalizowany. Zaraz po uruchomieniu komputera, jak już wszytsko się odpali, to uruchom menadżer zadań, przejdź do zakładki wydajność i daj zrzut ekranu.

 

Możesz wymienić pół komputera i może to nic nie dać jak w systemie masz nawalone.

mats0n1337
komentarz
komentarz

zrobione

sadsadasd.png

cinomatic
komentarz
komentarz

Napisz coś więcej.

Jaki masz model płyty głównej, budżet.

Jaką miałeś poprzednią kartę graficzną? Zmieniłeś na 1050 czy 1050 Ti itd....

Jaki masz zasilacz w kompie

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstaluj MSI Afterburner. Włącz wyświetlanie wykorzystania cpu, gpu, ram, temperatury cpu/gpu, oraz wykorzystania pliku wymiany. Odpal CSa i rób screeny gdy mocno spadają klatki i płynność. Dodatkowo, uruchom msconfig, przejdź do zakładki uruchamianie i daj screen.

 

 

 

@cinomatic 

 

 

Edytowane przez MasterYoghourt
mats0n1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Screeny zrobione, są w załączniku, pastę na procku wczoraj wymieniłem, rezultatu brak

1.zip

Płyta główna: Gigabyte Technology Z68AP-D3

Edytowane przez mats0n1337
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatura procesora do 102 st.C, masz coś ostro zrąbane.

Wentylator oryginalny od procka ? Jesteś na bank pewny, że wentylator pasuje do twojego procka ? Podaj jego model.

Jesteś na bank pewny, że radiator przylega ściśle do procesora, czy jest luźny ?

 

Czy ja dobrze widzę, czy procesor zmniejsza taktowanie do 1,6GHz z przegrzania ?

Póki nie zostanie wszystko wyjaśnione, nie graj w żadne gry, ani nic co obciąża procesor.

Edytowane przez MasterYoghourt
mats0n1337
komentarz
komentarz

Temperatura ogarnięta, wszystko już dobrze przylega, wentylator pasuje do procka

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Więc sprawdź jak zachowuje się w grze. Druga sprawa, to masz mieć wartości mierzone podane w samej grze, w lewym rogu, tak jak to widać na przykład na tym filmiku:

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.