x-kom hosting

[~7000zł] laptop do gier

ziebol
utworzono
utworzono

Witam.

Z racji tego, że postanowiłem na trochę wyemigrować z naszego pięknego kraju zdecydowałem sprzedać swojego blaszaka i kupić coś bardziej mobilnego. 
Laptop nie musi być piękny, cichy czy lekki ma być dobrze chłodzony, wydajny bez żadnych spadków FPS-ów czy throttlingu.
Główne zastosowanie sprzętu to gry ~95% pracy reszta to filmy/internet. Zamierzam grać w gry typu CS, PUBG, H1Z1 czy Lol, a niestety nie będę w stanie zabrać ze sobą monitora więc zależy mi na dobrej matrycy . Najlepiej 120 Hz ? 
Grane będą również gry typu Gta V, wiedźmin 3 czy Assassin's Creed Origins oraz nowsze ciekawe tytuły więc fajnie jakby w budżecie zmieściła się wydajna grafika gtx 1060/70.
Dodatkowo nie wiem jaki wybrać procesor i5/i7 ? Raczej nie będę wykonywać żadnych renderingów etc więc chyba i5 wystarczy ? Zależy mi na wydajności oraz na tym by sprzęt spokojnie starczył na jakieś 3/4 lata.

Podsumowując:
- 17 cali (miałem wcześniej 15 i zdecydowanie za mało więc odpada)
- dobra matryca raczej mat. 120 hz ?
- gtx 1060/70 
- i5/i7
- HDD 1 GB
- SDD 128/256 GB może być kupiony oddzielnie, bo wiem, że te montowane są grosze niż kupowane osobno
- raczej 16 GB ram, 8 to już trochę za mało 
- dobre chłodzenie
- dobry serwis także odpada Lenovo
- system posiadam więc proszę propozycję bez 

- bez nagrywarki DVD

Budżet +/- 500/700 zł max.

 

Znalazłem coś takiego:  https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/848-msi-gt72vr-7rd-426xpl-dominator.html?ceneo#/testowanie_laptopa_desktopa-dziekuje_nie_jest_potrzebne_testowanie_komputera/system_operacyjny_windows-bez_systemu_operacyjnego_ms_windows/dysk_hdd_sshd_ssd-hdd_25_sata_1tb_7200rpm_dysk_fabryczny/gwarancja-2_lata_dla_konsumenta_i_firm_door_to_door_na_terenie_polski/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/pamiec_ram_sodimm_ddr4-pamiec_sodimm_16gb_2x8gb_ddr4_2400mhz_cl17/pasta_termoprzewodzaca-pasta_termoprzewodzaca_kryonaut_thermal_grizzly_na_grafike_i_procesor/port_m2_ssd-250gb_ssd_m2_2280_pcie_x4_nvme_samsung_960evo_tlc_do_3200_1500mb_s

 

Czy to dobry wybór ? Warto zlecać smarowanie pastą Kryonaut Thermal Grizzly za 70 zł i czy sklep Xtreem to dobry sprzedawca ? Pierwszy raz się z nimi spotykam . 

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Drogo mają i słaby konfig.... Lepiej wziąć coś od niebieskich z gtx1070  http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-sl970vr-pa71hsg-gtx-1070-p-26327.html

Dobrze jest dopłacić do polerki układu chłodzenia, naprawdę pomaga. No i kryonaut też jest świetną pastą :) 

Edytowane przez anioł2009
ziebol
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź ale wolałbym nie brać kadłubka ze względu na wysokie temperatury 

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja mam i nie narzekam. W tej cenie lepiej brać gtxa 1070 niz 1060 ;) Ale Twój wybór

ziebol
komentarz
komentarz

To oczywista sprawa, dużo lepsza karta. Ktoś jeszcze się może wypowie w temacie ?

Besesumber
komentarz
komentarz

W fajnej cenie MSI GP72MVR https://www.x-kom.pl/p/391033-notebook-laptop-173-msi-gp72mvr-i7-7700hq-16gb-1tb256ssd-win10x-gtx1060.html

Intel Core i7-7700HQ (4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache)

16 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
NVIDIA GeForce GTX 1060  6144 MB GDDR5

Szybki dysk 256 GB SSD M.2

Windows 10 Home PL

klawiatura SteelSeries RGB

Aluminiowa obudowa

ziebol
komentarz
komentarz

Zastanawiam się nad ewentualnym dołożeniem do 8000 zł i zakupieniem czegoś tego typu : MSI GT72VR i7-6700HQ 16GB RAM HDD 1TB SSD 256GB GTX1070 W10

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakieś aukcji na której znajdę msi z 1070 bez procesora i7820 HK, bo to wykracza trochę ponad mój budżet. Wydaje mi się , że jednak lepiej wziąć coś z gtx 1070 ale w okolicach 8000 zł najlepiej jakby była matryca 120 Hz i g-sync. Jakieś propozycje ?

ziebol
komentarz
komentarz

Dzięki wszystkim za udział w temacie, rady i propozycję. Bardzo doceniam każdą pomoc. Wybór padł na MSI GT72VR 7RD GTX 1060 czy dobry? Okaże się jak laptop przyjdzie ale zawsze są 2 tygodnie na zwrot, ale raczej takiej możliwości nie przewiduję :)

Mogę ewentualnie prosić o rady w sprawdzaniu sprzętu po przyjściu. Na co zwrócić uwagę co sprawdzić ? 
 
Pozdrawiam !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.