x-kom hosting

Jaki procesor wybrać?

OstatniYeti
utworzono
utworzono

Witam.  Posiadam na tą chwilę Dual Core E6600 3.06GHz i chciałbym to wymienić na coś znacznie bardziej wydajnego pod socket 775. Mógłby ktoś polecić jakiś fajny procek, który bez kręcenia byłby znacznie wydajniejszy ten ww? OC mam słabe więc kręcenie odpada. Jaki jest aktualnie najmocniejszy i najszybszy procek pod 775? I czy E5450 byłby dużo bardziej wydajny? Bios w razie potrzeby mogę zmienić.  Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

cinomatic
komentarz
komentarz

Do jakiej to wogóle płyty głównej i reszty kompa?

Do czego używasz komputera? I na jaki efekt liczysz po zmianie procka?

Oraz jaki masz budżet? 

OstatniYeti
komentarz
komentarz

Płyta główna : ASUSTeK Computer INC. P5G41T-M LX3 (LGA775) , Pamięć 5GB ddr3 , gf 430gt, który będzie w piątek wymieniony na gf gtx285 . Komputer służy mi do grania głównie, oczywiście nie w najnowsze tytuły. Głównie chodzi mi o to żeby móc tworzyć filmy z gier. Nie chodzi o stream tylko o zwykłe nagranie z komentarzem głosowym. Z OBS-em sobie nie zbyt radzi bo po nagraniu głupiego nfs u2 jakość filmu była może i dobra ale wyglądało to tak jakbym miał 10 fps mimo iż gra chodziła płynnie. Budżet raczej nie ma znaczenia. Co myślisz na temat tego xeona E5450? Znajdzie się coś jeszcze bardziej wydajnego?

cinomatic
komentarz
komentarz

Pierwsza sprawa to taka że nie wiem za ile kupiłeś tego GTX285 ale to straszny błąd był kupować taką mega prądożerną konstrukcję.

Co do Xeona się nie wypowiadam bo trzeba tam kilka przeróbek zrobić więc to już jest ingerencja równiez mechaniczna więc tutaj takiej rady nie dostaniesz bo nikt nie bierze za takie coś odpowiedzialności.

 

Ogólnie płyta ogarnie Quady 

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q9550-2-83-ghz-12mb-fv-gw-pasta-i7037241261.html

 

Więc warto to przemyśleć.

 

Jaki masz wogóle zasilacz?

 

OstatniYeti
komentarz
komentarz

Masz tutaj na myśli adapter z 771 na 775? Wiesz, co do tego gtx-a to właściwie go jeszcze nie kupiłem tylko zaklepałem u kumpla który chce za niego 100zł. W każdym razie lepszy chyba ten gtx niż ten gt430 - jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie:) Co do zasilacza to jest to zaledwie 420W , co dopiero teraz sprawdziłem pierwszy raz. Jaką karte byś tu włożył na moim miejscu? Dziękuje za szybkie i profesionalne odpowiedzi:) Pozdrawiam

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten zasilacz ma w ogóle tyle wtyczek, ile ten 285 potrzebuje (2x6-pin albo 6+8-pin)?

 

Wątpię.

 

I nawet DX11 nie obsługuje, więc wielu gier zwyczajnie nie odpalisz.

 

Niemniej podaj model tego zasilacza, bo może się okazać, że nie nadaje się nawet do słabszych kart.

Edytowane przez rafalluz
Mogeto
komentarz
komentarz

GTX 285 ma 6+6pin i potrafi zjeść 200W pod obciążeniem, szkoda że nie ma tego DX11 bo takiego Crysisa 3 spokojnie by uciągnął

dla porównania, GT 1030 jest trochę mocniejszy a bierze 30W

OstatniYeti
komentarz
komentarz

Zasilacz to jakiś baseline 420w i tak zgadza się, nie ma on żadnej wtyczki 6pin, ale posiadam kilka takich przejściówek ze zwykłej wtyczki molex? (Nie wiem jak się to pisze - taka biała kostka z 4pinami). Mogeto - Myślisz że mogłoby to się fajnie zgrać ze sobą tj. Q9550 i taki GT1030? I czy jeśli zdecydowałbym się na taką konfigurację to konieczna jest wymiana zasilacza? Kolega rafalluz - napisałeś, że nie obsługuje to dx11 i to wszystko się zgadza. Ale nawet nie przeszło mi przez myśl granie  w takie tytuły:) Raczej chodzi mi o Lol-a i inne produkcje sieciowe. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi raz jeszcze!:)

cinomatic
komentarz
komentarz

Szukaj procka podanego wyżej i grafikę GTX750Ti (koło 300 zł) tylko najpierw zasilacz do zmiany niestety.

OstatniYeti
komentarz
komentarz

Fajnie, że wszystko ładnie mi wyjaśniliście. Jeszcze tylko jedno pytanko i można zamykać. Jaki zasilacz byś polecał do takiej konfiguracji? Nie jakiegoś flagowca bo zaraz wyjdzie że bardziej to będzie się opłacało wymienić tą jednostkę na nową:) Postaram się polecić to forum znajomym, napisałem posta zaledwie kilka godzin temu a już mam wszelkie potrzebne informacje bez zbędnego ..:) Jestem naprawdę zadowolony. Dzięki za odpowiedzi:)

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten Qoltec nawet teoretycznie nie ma dość mocnej linii +12V na GTXa 285, a przejściówki potrafią się palić, zwłaszcza używane z takimi prądożernymi kartami.

 

Zdecydowanie lepiej brać 1030/750Ti, TYM BARDZIEJ jeśli grasz casualowo, po co mieć w obudowie taki stary grzejnik jak 285, któremu nie wiadomo, czy luty lada moment nie puszczą?

 

Zasilacz, który pociągnie takie karty, to np. po taniości:

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gps-400aa-101-a-400w-fvat-i7004501578.html

Edytowane przez rafalluz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.