x-kom hosting

Szybki i wydajny HDD

sajamonix
utworzono
utworzono

Witam, potrzebuję kupić nowy dysk HDD. Zależy mi aby był szybki i wytrzymały, żeby się nie okazało ze za dwa lata będzie do wyrzucenia. Wiem, że na topie jest teraz toshiba p300, zastanawiam się czy warto? czy może dołożyć do jakiegoś wd blu/black? Chciałbym aby miał te 2TB, ale jeśli lepszy będzie droższy to 1TB też by mógł być. Czytając komentarze o różnych dyskach opinie są bardzo skrajne, albo ktoś zachwala albo mówi, że gorszego nie miał. Obecnie już od kilku lat mam WD, póki co mnie nie zawiódł, a pracuje dużo. Co polecacie? Zaufać toshibie? Czy może dołożyć do czegoś teoretycznie lepszego? 

 

Pozdrawiam. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Toshiba to przeciętny dysk jakich wiele i szybkością nie grzeszy a jeżeli jest na topie to znaczy, że jest przereklamowany.

To jest screen z YouTube z testów toshiba p300 (z lewej) i mojego Seagate (z prawej), który ma 11 tys. godzin pracy

Toshiba.png.f7207cebae46125d30a7854fad973837.pngSegate.png.0fbae481833cf27663de238e9619d97a.png

Link do testów na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=4EwaOLwTgyE

na polskiej wersji testów tak samo przegrywa z WD a autor testów zachwyca się, że Toshiba jest o 3 db cichszy :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ten mój Seagate to jest BarraCuda :) tyle tylko, że ten model nie posiada żadnego cache i tym bardziej należy go podziwiać, bo Toshiba przecież posiada.

lukasin
komentarz
komentarz

WD REDy ;)

sajamonix
komentarz
komentarz

Generalnie chciałbym się zmieścić w kwocie ok 300 zł a nie 1000 ;) Zastanawiam się nad wersją red, ale raz że są wolniejsze bo 5400, a dwa są to dyski nasowe, nie będzie problemów jeżeli nie będą pracowały ciągle? Bo jednak komputer zdarza mi się wyłączać :) 

 

Jakoś nie jestem przekonany do segate, jakoś nie kojarzą mi się wytrzymałością,  muszę jeszcze poczytać może jestem w błędzie. 

A co sądzicie o dyskach HGST? w rankingach są wysoko. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.