x-kom hosting

Jak zamontować podane w temacie podzespoły?

oalan1
utworzono
utworzono

Witam,

posiadam komputer dellowski poleasingowy, biurowy z dobrym procesorem (generalnie służący do w miarę szybkich działań na programach). 

Komputer posiada randomową kartę graficzną (zintegrowaną?) i dysk ssd 256gb. Postanowiłem go trochę podkręcić i dokupiłem do niego dysk hdd do przechowywania danych oraz kartę graficzną 1050 ti. Teraz mam problem bo jestem totalnie zielony w tych sprawach i proszę o pomoc w wytłumaczeniu mi, jak mam ten dodatkowy dysk oraz nową kartę graficzną zamontować tak by wszystko pięknie chodziło? Czy starą kartę mam usunąć czy ona też będzie chodzić? Jak widać nie mam pojęcia. Serdecznie dziękuje za pomoc

Bish
komentarz
komentarz

Rozkręcasz kompa, na płycie głównej szukasz takiego czegoś, co się nazywa PCI Express x16:

 

Spoiler

190_051.jpg

 

W ten slot wkładasz kartę graficzną. Jeżeli coś tam jest włożone, to oczywiście musisz starą kartę graficzną usunąć najpierw.

Miej nadzieję, że Twój zasilacz uciągnie tą kartę graficzną.

 

Co do dysku, to musisz posiadać kabelek zasilający oraz kabelek do transferu danych SATA/ATA -w zależności jakie złącze, taki kabelek. Zakładam, że kupiłeś SATA. Będziesz potrzebował kabel zasilający:

Spoiler

product-large,shiru-molex-sata-zasilanie

Oraz kabel do transferu danych:

Spoiler

128466873030710864.jpg

Kabel zasilający, jeżeli jakiś masz wolny, to git, jak nie, to kupujesz przejściówkę z MOLEX na SATA:

Spoiler

product-large,,pr_2015_8_26_10_48_57_930

MOLEX wpinasz pod zasilacz, dalej SATA pod dysk.

 

SATA od transferu danych wpinasz pod płytę główną, tak jak na obrazku:

Spoiler

sata-slot-motherboard.jpg

Następnym razem, zanim kupisz kartę graficzną, lepiej zapytać. Bo teraz to jest random, albo Twój zasilacz uciągnie kartę, albo nie i komp nie ruszy.

  • Super 1
Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, oalan1 napisał:

Czy starą kartę mam usunąć czy ona też będzie chodzić?

Nie, korzystasz tylko z jedne.

Najlepiej to podaj najpierw dokładny model tego Della oraz pokaż zdjęcie ze środka.

 

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz (edytowane)

To tak, podzespoły są następujące:

5a02b57d96e0c_podzespoy.jpg.7bfa360f7e2888a280affc1a1ec3efe4.jpg

 

Kupiłem taką kartę graficzną:

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-zt-p10510b-10l-1080407/

Tak jak widać na zdjęciach niżej zasilacz mam 290W, a rekomendowany do tej grafiki to 300. Na razie zostawię ten i potem dokupię lepszy...

Oraz taki dysk:

https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd120uzsva-860922/

Pytanie: To rozumiem, że muszę dokupić te dwa kable do niego? Dostanę je w media markt lub saturnie czy trzeba iść do komputerowego? Trochę się z tymi kabelkami pomieszałem.

P.S. Mogę te kable jeszcze kupić przez internet ponieważ morele zapomnieli o tym że nie mają karty na magazynie i dostanę paczkę dopiero w przyszłym tygodniu...

 

Komputer wygląda następująco Panowie, w takim razie co gdzie i jak :P? Tak wiem troszkę trzeba z kurzu wyczyścić.

1.thumb.jpg.2db34c1688dc6422e07f0de1321cc077.jpg

2.thumb.jpg.24fc2744834db283ddb164c5d15dac3e.jpg

3.thumb.jpg.5c8fcbf8d396f02b04737d77827b003f.jpg

4.thumb.jpg.478c27370dfa3857e82bd32bbeec1393.jpg

5.thumb.jpg.019c2e1af12922b14423eb885d6aa535.jpg

imageproxy.php?img=&key=423a8e98e498e3ec

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Z tego co podałeś wygląda, że potrzebujesz kartę LowProfile.

Dnia 8.11.2017 o 09:00, oalan1 napisał:

Na razie zostawię ten i potem dokupię lepszy...

Nie będzie takiej potrzeby.

Do HDD przewód zasilający już masz.

 

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Youki napisał:

Z tego co podałeś wygląda, że potrzebujesz kartę LowProfile.

Nie będzie takiej potrzeby.

Do HDD przewód zasilający już masz.

 

Bo tam jest dysk ssd to rozumiem, że te kable tak o sobie są i czekają na dysk hdd. LowProfile?

Youki
komentarz
komentarz
Teraz, oalan1 napisał:

że te kable tak o sobie są i czekają na dysk hdd.

Na jednej wiązce z zasilacza masz możliwość podłączenia kilku dysków. Przewód SATA jak nie masz, to musisz dokupić.

1 minutę temu, oalan1 napisał:

LowProfile?

Przyłóż obecną GPU do złącza i zobaczysz, że śledź, na szerokość jest większa niż masz miejsce w obudowie. Chyba, że to zdjęcie tak wygląda. :)

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Youki napisał:

Przyłóż obecną GPU do złącza i zobaczysz, że śledź, na szerokość jest większa niż masz miejsce w obudowie. Chyba, że to zdjęcie tak wygląda. :)

GPU czyli kartę? Serio moja nowa karta mi nie wejdzie do kompa?...

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

Przymierz i jak jest szersza niż śledź w obudowie to tak. Możesz jeszcze zwrócić?

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz

Tzn wysyłają mi w poniedziałek z moreli... a są jakieś przejściówki?

Youki
komentarz
komentarz

No to będziesz mógł zwrocić.

 

Najlepiej to zmierz i podaj długość śledzia w obudowie.

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz

 

Teraz, Youki napisał:

No to będziesz mógł zwrocić.

 

Najlepiej to zmierz i podaj długość śledzia w obudowie.

To chodzi o ten niebieski?

Youki
komentarz
komentarz

Nie, chodzi o długości tych blaszek, które zaznaczyłem Ci na obrazku. 

śledzie.png

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz

11 cm

Youki
komentarz
komentarz

To będzie pasować, bo normalne karty mają 11 cm, LowProfile 7 cm, a ze zdjęcia wyglądało to właśnie na LowProfile.

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz

 

1 minutę temu, Youki napisał:

To będzie pasować, bo normalne karty mają 11 cm, LowProfile 7 cm, a ze zdjęcia wyglądało to właśnie na LowProfile.

Mają albo 7 albo 11 tak? nie ma że 8 lub 9?

Bo Tobie chodzi o odległość od tego czarnego plastiku do końca tak? a co to za cholerny czarny plastik?

Youki
komentarz
komentarz

7 LowProfile, 11 normalna.

 

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

7 LowProfile, 11 normalna.

 

Jeszcze Cię pomęczę, a do którego podłączyć tą kartę, niebieskiego wtyku?

Youki
komentarz
komentarz

Kartę graficzną podłączasz do złącza PCI-Ex16, czyli tego pierwszego, szerokiego, niebieskiego i będziesz musiał tą karte czy co to tam masz w tym małym, czarnym złączu wyciągnąć.

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

Kartę graficzną podłączasz do złącza PCI-Ex16, czyli tego pierwszego, szerokiego, niebieskiego i będziesz musiał tą karte czy co to tam masz w tym małym, czarnym złączu wyciągnąć.

To jest karta taka aby była dellowska.

Czyli podsumowując potrzebuję jeszcze kabelka SATA i nic więcej tak?

Youki
komentarz
komentarz
Teraz, oalan1 napisał:

zyli podsumowując potrzebuję jeszcze kabelka SATA i nic więcej tak?

Na to wygląda.

 

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz

Okej dziękuję bardzo za pomoc Adminie

5 minut temu, Youki napisał:

Na to wygląda.

 

A jeszcze jedno pytanie bo mnie to dręczy bo te 11 centymetrów to jest do końca obudowy a 9 do końca tych krateczek, to to tez jest ok?

Niestety nie udało mi się jej odkręcić, jakieś specjalne śrubki, chyba własnie stwierdziłem, że jest to dla mnie za trudne, ale..

Zrobiłem zdjęcia i może da się to jakoś ocenić, Warto też dodać, że karta to intel graphic 4600 (chyba jest używana do laptopów)

20171110_162547.jpg

20171110_162555.jpg

Youki
komentarz
komentarz

HD4600 to zintegrowany układ graficzny w procesorze. To na złączu PCI to nie jest karta graficzna.

Z tego co pokazujesz to dobrze zmierzyłeś.

  • Super 1
oalan1
komentarz
komentarz
57 minut temu, Youki napisał:

HD4600 to zintegrowany układ graficzny w procesorze. To na złączu PCI to nie jest karta graficzna.

Z tego co pokazujesz to dobrze zmierzyłeś.

A będę musiał to wyjąć? To jest to gdzie podkreślałeś na czerwono ale nie używam tych złączek.

Czyli zamówiona karta jest dobra?

 

 

bemol911
komentarz
komentarz
23 minuty temu, oalan1 napisał:

A będę musiał to wyjąć?

 

Tak

 

24 minuty temu, oalan1 napisał:

Czyli zamówiona karta jest dobra?

 

 

Tak

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.