x-kom hosting

Problem z internetem

danio12dd
utworzono
utworzono

Witam, mam takie problem że internet mam prędkość na speedtescie jest taka jak zawsze, lecz problem pojawia się gdy używał programu obs do streamowania(jeżeli ktoś nie zna programy tam są wysyłane kb/s i gdy ustawiałem żeby wysyłało 3500 działało wszystko nagle gdy włączam teraz te kb/s bardzo skaczą i nawet spadają do 130 gdzie wtedy podczas nadawania na żywo pojawiają sie lagi) czy też czasami w gram. Zrobiłem już format komputera, zmieniałem na stary router który działał, patrzałem na drugim komputerze i ciągle to samo, od razu powiem wcześniej jakieś 2 tygodnie temu wszystko działało mi dobrze za dnia na dzień się coś zepsuło, pisałem do dostawcy ale on mówi że z jego strony wszystko jest dobrze, jedyny sposób który mi pomaga to jak podłączam internet przez usb z telefonu do komputera wiadomo że wtedy internet jest inny ale wszystko działa poprawnie. Mam internet radiowy dostawca prywatny, mam nadzieje że ktoś jest w stanie mi pomóc. Z góry dziękuje za pomoc.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Połóż kompa metr od routera i wtedy sprawdź.

danio12dd
komentarz
komentarz

Nic nie pomogło

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podłącz kompa kablem do routera i wtedy sprawdź. Wyłącz w tym czasie wifi w kompie.

danio12dd
komentarz
komentarz

Cały czas mam router podpięty przez kabel do komputera i nie mam w komputerze włączonego wi fi 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, pozostaje analiza łącza programem PingPlotter. Ściągnij stąd: https://www.dobreprogramy.pl/PingPlotter,Program,Windows,69263.html

Zainstaluj i zapuść ping do onet.pl. Pododawaj pierwsze pięć hopów z listy po lewej stronie do listy wykresów poniżej. Robisz to klikając dwukrotnie na każdy z nich po kolei. Na liście wykresów masz mieć po kolei hopy numer 1,2,3,4,5 i ostatni. Rozciągnij okno wykresów do góry by było bardziej wyraźne. Ma to wyglądać tak:

 

https://i.imgur.com/1oFk4Wb.jpg

 

Następnie zostaw program niech sobie pracuje w tle, a ty zacznij streamować. Gdy pojawi się problem wykonaj dwa-trzy zrzuty ekranu z programu i wrzuć tutaj.

Edytowane przez MasterYoghourt
danio12dd
komentarz
komentarz

Nie wiem czy dokładnie wie pan jak wygląda mój problem w sensie jak streamuje to gupie klatki przez internet jak pisalem wcześniej testowałem wszystko inne, i wygląda to tak że ja przesyłam ludziom obraz i on co chwile się zacina teraz na około 30% streamowania są lagi, więc w skrócie nie da się ogląda bardziej wygląda to jak pokaz slajdów i to wygląda tak że 7 sekund czy tam mniej działa dobrze nagle kb/s spada i zacina cały stream tak na 4 sekundy wraca na 5 sekund dobrze i znowu spada i tak w kółko.

A tu są 2 rzuty ekrany drugi zrobiłem tak ze wyłączyłem streama i znowu odpaliłem:

https://imgur.com/a/Cv5zj

https://imgur.com/a/3MZFS

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiedz jak wygląda twoja sieć. Komputer masz podłączony do własnego routera. Następnie twój router jest podłączony do czarnej kostki, z której idzie kabel do anteny na budynku, tak ?

Edytowane przez MasterYoghourt
danio12dd
komentarz
komentarz

Nie znam się dokładnie ale to chyba wygląda tak że mój komputer jest podłączony do routera na biurko ten router jest podłączony do routera czy modemu nie znam się dokładnie na dworze na moim placu, potem ten router jest podłączony do routera sąsiada i chyba dopiero on jest podpięty do dostawcy jak mi wiadomo może że jeszcze jest gdzieś podpięty ale tego już nie wiem i nie wiem czy to są routery czy modemy 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy te spadki transferu są długotrwałe, czy trwają tylko moment ?

danio12dd
komentarz
komentarz

Powiem tak że obojętnie kiedy chce odpalić streama to zawsze jest ten sam problem więc wygląda jakby było tak cały czas

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wykonaj test na stronie speedtest.net

Wykonaj dwa testy, jeden w nocy albo wcześnie rano, drugi w okolicach godziny 17:00-20:00

danio12dd
komentarz
komentarz

Już wykonywałem wcześniej takie testy o różnych godzinach i prędkość nie spada

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czyli, wolny transfer masz tylko podczas streamowania ?

danio12dd
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak i nie ciezko wytłumaczyć podczas streamowanie widać to najbardziej bo wymaga najwięcej od mojego internetu, a tak to czasami bardzo rzadko ale widzę że są jakieś lagi czy strona wolniej się załaduje co wcześniej raczej tak nie było ale jak mówię raczej rzadko, dopowiem ze to nie jest wina ustawień programu do streamowania czy też jakiegoś bana, bo ustawień nie zmieniałem i używałem jak pisałem drugiego neta i chodziło git

Edytowane przez danio12dd
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj streamować na inny serwer.

danio12dd
komentarz
komentarz

Próbowałem streamować na innych serwerach czy innymi programami i nic nie pomagała jak mówię tylko inny internet pomagał 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wrzuć tutaj wynik ze speedtest.net

danio12dd
komentarz
komentarz

https://imgur.com/a/jZcxB

Szczerze powiem to ze jak robiłem tu testy to różnie miałem z tymi prędkościami zależy jakie miasto wybrałem bo akurat moje gdzie mieszkam nie ma to nie wiem na ile ma to znaczenia ale tu wysłałem jeden z testów gdzie na http://www.speedtest.pl/ wysyłanie wychodzi mi na poziomie prawie 8mb/s

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ustaw program pod maksymalnie 2mb/s upload. Oczywiście pod warunkiem, że nikt inny nie korzysta z neta w twoim domu. 2mb/s to raczej nie będzie jakość HD streamu.

 

Jakie masz gwarantowane prędkości w umowie z operatorem ?

danio12dd
komentarz
komentarz

Szczerze nie wiem prawdopodobnie nie mam żadnej gwarancji ten internet mam w domu od 14 lat ale przez cały ten okres internet był na poziomie 18mb/s 6mb/s wszystko około ale zawsze takie coś miałem. Ustawiłem streamka na 2 mb/s i nic nie dało ciągle spada mi tak jakbym miał upload na poziomie 0,5mb/s i potem znowu wraca normalnie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zastanawiam się jak mógłbyś sprawdzić czy upload ci spada. Chyba jedyny miarodajny sposób sprawdzenia czy skacze ci upload to wykonywanie serii testów na speedtest.net

danio12dd
komentarz
komentarz

zrobiłem to w 3 różnych godzinach poranny gdzie upload był na poziomie 4,5+- mb/s sprawdzałem tak przez 5 minut jak pokazało mi wynik od razu sprawdzałem jeszcze raz i tak 5 minut, w godzinach popołudniowych było około 6 mb/s+- tak samo sprawdzałem przez 5 minut,a nocne wyglądały jak poranne tak czy siak nie miałem takich spadków żeby upload był niższy niż 4mb/s 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Na wrzuconym screenie miałeś niecałe 3mb/s i jakiś dziwnie mały ping. Rób test do bardziej odległych serwerów.

 

Zadzwoń do swojego dostawcy neta i zapytaj się jakie masz gwarantowane prędkości.

Edytowane przez MasterYoghourt
danio12dd
komentarz
komentarz

Sprawdzałem na różnych serwerach nawet na tych bardzo oddalonych i na każdym miałem przynajmniej lekko ponad 2 mb/s uploadu i 7 pingu około, w ogóle jeżeli chodzi o ping zawsze miałem mały np w grach typu cs mam około 5-10 pingu, a skontaktował się z dostawcą teraz nie dam rady

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.