x-kom hosting

Montaż płyty głównej

baranek1488
utworzono
utworzono

Witam.Zgóry przepraszam jesli to nie ten dział ale bardzo chce sie dowiedziec co dolega mojemu komputerowi....(obecnie pisze to na starych ppodzespołach :/ ) wiec napisze tak stałem sie posiadaczem grafiki=>PALIT Geforce 7300GT 256MB DDR3 500/1000MHz SONIC płyty głownej=>ECS RX480-A ATI CHIPSET SOCKET 939 i procesora=>AMD Athlon 64 3200+ S939 (Venice)2000Mhz spróbowałem swoich sil i chciałem to wszystko skrecic i sie czieszyc nowym kompem :cry: wiec mam te 3 wyzej wymienione "składniki" + do tego kupilem chłodzenie na procka pentagram nxc-100AICu (obroty 1700-3000) i zasilacz bardzo mi za niego wstyd bo dałem ciala :mowiciel: mianowicie mercury 400 w( po zakupie dowiedziałem sie ze to nie proc czy grafa jest sercem komputera tylko własnie zasilacz i ze na nim nie powinno sie oszczedzac :cry: )do tego zestawu dołaczyłem swoje stare podzespoły dysk maxtor 30 (kiedys kiedys kupie wiekszy) no i wiadomo naped stacja dyskietek i ram...

Zaczołem to wszystko skrecac skladac wszystko było pieknie kolorowo karta sie ładnie prezentowala chłodzenie proca tez....no i w tedy przyszła ta piekna chwila uruchomienia komputera...

naciskam POWER wszystko sie uruchamia wiatraki zaczeły pracowac........ale monitor sie nie właczył wiec moje pytanie brzmi o co chodzi?? dlaczego monitor nie che sie właczyc czesci sa napewno dobrze dobrane chodzi mi o te nowe.... wyszytałem tu na forum w podobnym temacie ze to wina pamieci a moja to straszna lipa ale kumpel mówił ze pójdzie na tej płycie (pamiec sama w sobie nie ma nazwy producenta ale jest taka=>DDR 184 PIN PC 2100 256 mb mam takie 2) Prosze o pomoc w tej sprawie i fachowe porady pozdrawiam

Kleskus
komentarz
komentarz

A podpiales wtyczke 4 pinowa od zasilacza ? jej gniazdo jest kolo procesora... :)

baranek1488
komentarz
komentarz
A podpiales wtyczke 4 pinowa od zasilacza ? jej gniazdo jest kolo procesora... :)

tak wszystko bylo podpiete, to była chwila przycisku POWER ze tak powiem... myslalem tez ze to wina zasilacza ale teraz stara płyta pracuje pod nim....dalej nie wiem o co chodzi :/

Kleskus
komentarz
komentarz

Heh, to ze tak powiem bedziesz musial pcozekac troche az sie tu wypowie ktos lepiej znajacy sie odemnie... bo ja nie wiem dlaczego tak sie dzieje... a komputer wydawal jakies dzwieki gdy go wlaczales ??

baranek1488
komentarz
komentarz

tak komputer wydał specyficzne dzwieki które wydaje podczas właczania....ale widac to nie pomogło skoro mówisz ze nic nie poradzisz to czekamy na wypowiedzi innych ale i tak dzieki 8-)

1 Edit: naszała mi mysl :D otóż moze chodzi o to ze poprzednia karta graficzna była na agp a ta jest na pci-e??moze to miec zwiazek??

czy mozecie ocenic na podstawie tego co napisałem (ze komp wydaje dzwieki takie jak by mial sie wlaczyc ze wentylatr na procku chodzi i na grafice tez)ze te 3 nowe czesci sa dobre.... bo naszła mnie czarna mysl ze któras z tych zeczy moze byc uszkodzona :|

[ Dodano: 2007-02-28, 15:21 ]

Dobra znalazłem winowajce jednak ram probowałem na wszelkie sposoby w róznych slatach i nic czyli jak nie pasuje to nie pasuje?? nie da sie z niej nic wyczarowac? jak nie to napiszczie jakie moge kupic do mojej płyty pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.