x-kom hosting

Smartfon - pomoc w wyborze

Shogu
utworzono
utworzono

Witam!

Obecnie będę przedłużał umowę w sieci i przymierzam się do zmiany telefonu. Wymagania jakie widzę to przede wszystkim "noszalność" w kieszeni. Ostatnio miałem okazję gościć w niej Huawei Y6 II (5,5'') i było znośnie, ale nie wiem czy z większym byłoby komfortowo... Ewentualne podzielenie się doświadczeniem w tym temacie mile widziane :) Chciałbym też żeby dało się odtwarzać komfortowo na nim wideo w fHD oraz korzystać z przeglądarki w miarę efektywnie. Aparat i możliwość grania mnie za bardzo nie interesuje. Skłaniam się mocno ku opcji z modułem LTE. Chciałbym też móc na smartfonie posłuchać muzyki gdzieś z chmury, przykładowo przez spotify (Prawdopodobnie zbędna informacja). No i wiadomo, im lepsza żywotność baterii tym lepiej. Prosiłbym o kilka propozycji spełniających wspomniane wymagania przy jak najniższym koszcie :) 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, 

R

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Shogu napisał:

"noszalność" w kieszeni.

Wszystko zależy jakie masz kieszenie bądź kieszonki w spodniach :cfaniak:

2 godziny temu, Shogu napisał:

Obecnie będę przedłużał umowę w sieci i

Telefon będziesz brać z siecii?

Aragornth
komentarz
komentarz

Zwykle lepiej jest wziąć abonament oddzielnie, a telefon oddzielnie (nawet na raty) :) Jeżeli istotny jest dla Ciebie komfort użytkowania, to najlepiej jeżeli wejdziesz np. na taki ranking https://www.morele.net/wiadomosc/ranking-smartfonow-top-10-najlepszych-modeli/1171/, tam sprawdzisz telefony, które Ci się podobają , a następnie udasz się do jakiegoś sklepu stacjonarnego i każdy z nich "pomacasz". Co prawda do kieszeni go nie włożysz, ale komfort użytkowania ocenisz :) Warto tylko mieć kilka upatrzonych modeli, dzięki temu od razu je wszystkie porównasz.

Shogu
komentarz
komentarz
29 minut temu, Youki napisał:

Wszystko zależy jakie masz kieszenie bądź kieszonki w spodniach :cfaniak:

Telefon będziesz brać z siecii?

 

hah :) no dobra, to będę musiał sprawdzić na własnej skórze (czy tam przy). Tak, wezmę telefon z abonamentem. W zależności od propozycji, które spełniają moje założenia zastanowię się czy warto wziąć coś z ewentualną dopłatą na start. Bo z grubsza bym znalazł modele, ale nie jestem teraz na bieżąco i np. nie wiem czy jakbym brał dajmy na to Huawei to czy P9 lite mi wystarczy czy lepiej brać P10 lite itd. Nie potrzebuję kombajnu, chyba znajdzie się coś starszego co podoła moim oczekiwaniom czy chociaż model, w którym przyoszczędzę na aparacie ;) 

 

21 minut temu, Aragornth napisał:

Zwykle lepiej jest wziąć abonament oddzielnie, a telefon oddzielnie (nawet na raty) :) 

 

Gdybym brał coś pokroju Galaxy S8 - jasne. Tylko zakładam, że uda mi się znaleźć coś bardziej budżetowego, gdzie nawet jeśli wyjdzie mi nieco drożej ze względu na wstępną wpłatę czy załóżmy 10 zł droższy abonament to kompensuje mi się to przez inne rzeczy jak np czas czy wygoda :P Oczekuję znaleźć się w zdrowym marginesie tej różnicy ;) 

 

Wstępnie proszę o chociaż nakierowanie, bo o ile parametry (i to te powierzchowne) łatwo porównać dochodzi sprawa wsparcia czy inne kwiatki, które po prostu ktoś kto śledzi rynek zna, a ja na szybkiego niekoniecznie znajdę, stąd ten temat :D 

Youki
komentarz
komentarz

Z tańszych, wartych zakupu Redmi 4X 3/32 lub Mi A1.

  • Dobra wypowiedź 1
piwot
komentarz
komentarz

4X a A1 to dwie różne półki, A1 jest 2x droższy od 4X'a.

 

Autorze, dowiedz się jakie telefony proponują Ci operatorzy żebyśmy wiedzieli w czym wybierać.

 

Z tego co do tej pory napisałeś szukasz sprzętu za niecałe 1000zł, nie zważając na aparat i dźwięk toteż od razu można polecić Ci Redmi Note 4, będzie świetny do multimediów i oglądania filmów.

  • Dziękuję 1
piwot
komentarz
komentarz

Nie może tylko tak, pisałem wyżej.

Poza tym, nie kupuj w X-komie bo mają zawyżoną cenę o 200zł. 

W proline kupisz za 700zł.

Shogu
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie parametry jak dla mnie w tym Note 4 :) Jedynie zastanawiam się czy 3GB RAMu będzie optymalne (w sumie nie wiem ile przeglądarki i średnio wymagające aplikacje typu yt potrzebują). Tylko tak jak piszecie, musiałbym wziąć telefon oddzielnie, w ofercie Play go nie ma. Tam najlepszy telefon jaki znalazłem przy korzystnych warunkach to Huawei Mate 10 Lite

Youki
komentarz
komentarz
16 godzin temu, Shogu napisał:

(w sumie nie wiem ile przeglądarki i średnio wymagające aplikacje typu yt potrzebują

Do działania wystarczy, bardziej kwestia jak dużo lubisz mieć aplikacji działających w tle. 

piwot
komentarz
komentarz

Jeśli budżet pozawala Ci wziąć u operatora Mate 10 Lite, to myślę, że to będzie najlepsza opcja.

Oxygen_pl
komentarz
komentarz

3gb ramu plus szybki procesor będą jak najbardziej optymalne, zresztą teraz standardem w tej cenie i każdym urządzeniu jest właśnie 3 gb ram, wszystko będzie działało płynnie. Oprócz Mate 10 lite polecam tez Honora 8.

Shogu
komentarz
komentarz

Koniec końców zdecydowałem się na budżetowe rozwiązanie i wziąłem Redmi Note 4 :) Musiałem wziąć go oddzielnie - nie ma już go w tej chwili w ofercie, ale jestem zadowolony. Bardzo dziękuję za sugestie i pomoc w wyborze. Temat do zamknięcia ;) 

margo903
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie uważam, aby branie telefonu w abonamencie było dobrym rozwiązaniem. Lepszym, jest zakup telefonu na raty i dobranie abonamentu osobno. Nie od dziś wiadomo, że biorąc telefon w abonamencie, przepłacamy. Na https://www.morele.net/wiadomosc/ranking-smartfonow-2017-top-10-najlepszych-telefonow-komorkowych/1171/ możesz zapoznać się z dziesięcioma, najlepszymi smartfonami w roku 2017. Może warto byłoby zdecydować się na któryś z nich?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.