x-kom hosting

Problem z odblokowaniem portów w Huawei huawei hg8247h.

danieloox
utworzono
utworzono (edytowane)

Siemka. Odblokowałem porty 7171-7172 80 i 3306 bo takie mi potrzebne do gry. 3306 do mysql 80 do acc makera na stronie i 7171 do samej gry. Ale jest taki dziwny problem, że jak odblokuje port 7171 to na jakiejś stronie sprawdzającej porty pisze closed, ale jak uruchomię server gry ten port się odblokouje po czym jak go wyłącze to się blokuje. Dziwne. A jeśli chodzi o 80 i 3306 to nawet po uruchomieniu wszystkiego w uniform server bo z niego korzystam nic się nie odblokowuje. Dziwna sytuacja nie wiem jak to inaczej wytłumaczyc porty napewno odblokowałem poprawnie w zaporze i firwallu itp all jest odblokowane ale tylko gdy program z danym portem jest uruchomiony. Tylko że uniform nie odblokowuje portów 80 i 3306 chociaż że apache i mysql mam uruchomione i u mnie działają ale nikt nie moze wejść na stronę servera. Korzystam z no-ip skonfigurowane z routerem po wpisaniu hosta laduje sie localhost czyli jest dobrze ale nie wiem jak te porty 80 i 3306 odblokować pomocy.

Oj coś ruszyło do przodu. W ustawieniach mysql w uni gdzieś znalazłem bind adress i z 127.0.0.1 zmianiłem na 0.0.0.0 i po uruchomieniu odblokowało mi port 3306. Teraz tylko pozostał port 80. 

Edytowane przez danieloox

antonex
komentarz
komentarz

Aby strony testowe czytały dany port jako otwarty w twojej sieci coś musi na nim nasłuchiwać (jakiś serwer czy usługa) inaczej port dla tego testera jest zamknięty.

danieloox
komentarz
komentarz

Właśnie się zorientowałem :D A port 80 blokuje mi operator. Niby dla bezpieczeństwa. Temat do zamknięcia.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A jesteś pewny, że posiadasz własne publiczne IP ? Bez niego żaden twój serwer nie będzie widoczny w Internecie.

danieloox
komentarz
komentarz

No mam zmienne IP i to które przypisuje mi router lokalne. Czyli routera 192.168.100.20 bo takie przypisałem komputerowi na stałe w karcie sieciowej, no a zmienne to normalne  IP które się zmienia jak zrestartuje router, lub po 3 dniach jak się nie mylę. Mogę to jakoś sprawdzić czy mam to własne publiczne IP? Czy może chodzi Ci o stałe IP?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

IP może być publiczne lub prywatne. IP może być także dynamiczne (zmienne) lub statyczne (stałe). Są to cztery niezależne cechy adresu IP i mogą mieć różne kombinacje. Oto ich kombinacje:

publiczne zmienne,

publiczne stałe,

prywatne zmienne,

prywatne stałe.

 

Jak się dowiedzieć czy posiadasz własne publiczne IP ? Zadzwoń do swojego dostawcy i zapytaj się czy posiadasz: własne, publiczne IP. Zapytaj się ile musisz dopłacać żeby je uzyskać.

  • Dziękuję 1
danieloox
komentarz
komentarz

No nie wiem bo jak zmieniłem port strony z 80 na inny to napisałem do kolegi czy strona działa i rzeczywiście działała tylko musiał dopisać inny port np. mojastrona.pl:5765. Czy to znaczy, że mam publiczne IP?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

mojastrona.pl - Posiadasz domenę, hosting czy może twój kolega wpisuje adres IP twojego routera ?

danieloox
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlatego że mam zmienne ip założyłem na no-ip.com stronę tą darmową kończy się na zapto.org bo tak ustawiłem i skonfigurowałem to z routerem (jest tam możliwość dodania no-ip) no i przez program uniserver włączam apache do którego musiałem przypisac inny port niż 80 bo 80 mi nie działa. No i tam w plikach Uni jest folder www dodajesz tam pliki strony itp. Chodzi o stronę na której tworzy się konto do gry dlatego też mam mysql w uni. No i jak włączyłem na porcie 80 czyli domyślnie to kolega nie mógł wbić wgl. na stronę a jak zmieniłem w ustawieniach w uni w apache port na inny to działało tylko musiał po nazwie strony wpisać port mojastrona.zapto.org:XXXX gdzie xxxx to port inny.

Edytowane przez danieloox
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To co obserwujesz ze znikającymi portami może być wynikiem zastosowania port triggering zamiast port forwarding. Port forwarding to sztywne przekierowanie portu na dany komputer. Natomiast triggering portu to bardziej ciekawy mechanizm, w którym to router nasłuchuje ruchu na określonym porcie i w razie jego wystąpienia, przekierowuje go na daną maszynę. Gdy dany ruch się zakończy, to po określonym czasie router zamknie port. Czyli, port triggering to dynamiczne przekierowanie portów, wtedy gdy zachodzi taka potrzeba.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.