x-kom hosting

jakie odswiezanie

adamradz
utworzono
utworzono

Witam,

otoz mam karte Palit GF 7300 256 DDR3 i monitor 17'' NEC AccuSync LCD 72VM. Jakie odsiwezanie bedzie najlepsze pod ten sprzet? obecnie mam nastawione na 60hz i wydaje mi sie ze to za malo. pytam sie poniewaz nie chce ni sknocic, bo pamietam jak ustawilem na moim starym CRT odswiezanie 85 hz to musialem go naprawiac potem ;)

Tomek
komentarz
komentarz

Dla LCD wystarczy 60Hz.

piku
komentarz
komentarz

W LCD masz standardowo 60Hz, w CRT takie odżwieżanie by Cię zabiło :D

adamradz
komentarz
komentarz

tyle ze jak sie przyjrze to widze takie paseczki przesuwajace sie. to chyba jest odswiezanie a nie chce miec takich paskow.

Gość
komentarz
komentarz
tyle ze jak sie przyjrze to widze takie paseczki przesuwajace sie. to chyba jest odswiezanie a nie chce miec takich paskow.

Na monitorach LCD nie zobaczysz odświeżania! Dlaczego? Ponieważ czas reakcji matrycy (od zapalenia, do zgaszenia pixela) jest zbyt duży, aby efekt ten wystąpił. Dlatego monitory LCD mają odświeżanie 60Hz. Obraz może falować z innych powodów, ale nie z powodu zbyt małego odświeżania.

adamradz
komentarz
komentarz

to jakie to sa powody?

p.s. ja musze mocno wytezyc wzrok zeby zobaczyc te paski skaczace, ale przy wczesniejszej karcie(Radek 9550) tego nie bylo ;/

Gość
komentarz
komentarz

Kiepski zasilacz bez filtrowania, pole elektromagnetyczne, słabej jakości monitor LCD, praca w rozdzielczości innej niż rozdzielczość matrycy - ogólnie może to być spowodowane wieloma różnymi czynnikami.

adamradz
komentarz
komentarz

a skad moge sie dowiedziec jaka jest rozdzielczosc matrycy? sadze ze nie jest to wina monitora, bo on jest z wysokiej dosc polki, tym bardziej ze to NEC, polecana firma przeciez. zasilacz-owszem, mam beznadziejny. Jest to Linkworld 430W. Nie wiem o co chodzi z tym polem elektromagnetycznym? http://www.xpvistasite.com/nec_accusync_72vm_35532.htm tu sa jakies sterowniki do tych monitorow, ktorych nie instalowalem wczesniej. moze zainstalowanie pomoze? wczytalem ze Optymalna rozdzielczość pracy to 1280x1024 piksele przy 60Hz, czyli mozna z tego wywnioskowac ze to moze byc wina tego ze korzystam z rozdzielczosci 1024x768, a nie optymalnej dla tego monitora?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Spróbuj podłączyć monitor nie przez złącze D-Sub, ale poprzez złącze DVI karty, wykorzystując przejściówkę DVI=>D-Sub. Zdarza się, że karty mają "wadliwe" złącza D-Sub, przez co obraz jest potem niewyraźny lub generalnie nie jest taki jak powinien.

magic1001
komentarz
komentarz

Że jakieś urządzenie w zasięgu monitora może generować pole zakłócające prawidłowe działanie monitora..

adamradz
komentarz
komentarz
Spróbuj podłączyć monitor nie przez złącze D-Sub, ale poprzez złącze DVI karty, wykorzystując przejściówkę DVI=>D-Sub.

No fajnie, ale skad ja moge wytrzasnac taka przejsciowke? jak znam zycie to trzeba kupic

piku
komentarz
komentarz

Czy przejściówka czy cały kabel DVI to wydatek rzędu kilku złotych, na allegro jest tego od groma. Zobacz czy efekt w natywnej rozdzielczości też występuje (1280x1024). Efekt falowania jest spowodowany elektroniką monitora albo pracą przetwornika D/A na karcie, bardziej stawiałbym na to drugie :)

adamradz
komentarz
komentarz

niestety na 1280x1024 tez widoczne sa te fale.

airdamien23
komentarz
komentarz

Jest to najwyrazniej wina karty graficznej.

adamradz
komentarz
komentarz

ale karta ma dwa dni, jeszcze w poniedzialek zmieniam z Palita GF 7300 DDR2 512 na DDR3 256, bo sie faceci ze sklepu pomylili i dali nie ta karte co trzeba bylo.

airdamien23
komentarz
komentarz
ale karta ma dwa dni

Ja miałem 1 dzień karte i też coś z nią jest nie tak ( wadliwa ) i jest w serwisie. W tym tygodniu jade po nową.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
ale karta ma dwa dni

Sprawdź, czy w pudełku po karcie nie ma przejściówki DVI=>D-Sub.

adamradz
komentarz
komentarz

niee, sa tylko kabelki TV out. ale moze jak w pon. wymienie ta karte na tego palita gf 7300 ddr3 256 to mi przestanie tak falowacpo zamontowaniu geforce'a palit 7300 ddr3 256 juz nie ma tych fal. dzieki za pomoc w kazdym badz razie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.