x-kom hosting

Prośba o wycenę komputera pc

DescriptII
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, chciałbym poprosić mądre głowy z tego forum o wycenę mojego obecnego komputera.

Karta Graficzna - GeForce GTX 770 2GB

Procesor - Intel Core i5 CPU @3.20GHZ

Pamięć RAM - 2x4GB ballistic sport DDR3

Płyta Główna - Asus B85M PRO 3

Zasilacz - CoolerMaster G550M

Dysk Twardy - Seagate 1TB

Obudowa -  Gladius X60 Pure Black

 

Komputera używam od 4 lat, komputer jest regularnie czyszczony i generalnie dbam o niego, wiadomo że swoje lata już ma, ale jego stan oceniam na dobry. 

Z góry dziękuje za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

1500 zł

DescriptII
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz. Mam jednocześnie jeszcze dwa pytania. Czy jest szansa znalezienia jakiegoś komisu który odkupi ode mnie komputer za kwotę podobną jaką wymieniłeś? I pytanie drugie, czy bardziej opłaca mi się sprzedać mój obecny zestaw i kupić nowy komputer za powiedzmy 3000 zł, czy może raczej jakoś zupgradować tego staruszka? 

Youki
komentarz
komentarz

Wątpliwe

A do czego Ci ten PC służy, gry?
 

DescriptII
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, głownie do gier. Ostatnio odpaliłem najnowszego assasyna i niestety czuć, że mój komputer troszkę już odbiega od obecnych standardów i zacząłem myśleć o nowym komputerze albo modernizacji. 

Youki
komentarz
komentarz

Można to modernizować, to co dostaniesz ze sprzedaży obecnych podzespołów można wliczyć do budżetu?

DescriptII
komentarz
komentarz

Oczywiście, że można. Tyle  tylko że jeżeli w grę wchodziłaby modernizacja to nie chciałbym przeznaczać pełnej kwoty 1500zł, tylko powiedzmy do 1000zł plus pieniądze za sprzedane części.

Youki
komentarz
komentarz

Miałem na myśli wymianę płyty, CPU, RAM i GPU, a wtedy te 3500 zł bo pasowało pod I5 8400 i GTX 1060 6 GB

Jak nie to dokupujesz kolejne 8 GB RAM, samą GPU GTX 1060 6 GB a z wymianą CPU, płyty, ogólnie platformy czekasz jeszcze rok, dwa.

 

DescriptII
komentarz
komentarz

Dziękuje Ci bardzo za wszystkie twoje odpowiedzi, tylko nie wiem czy dobrze cię rozumiem. Jeżeli chciałbym żeby nowe gry chodziły mi stabilnie w wysokich ustawieniach graficznych to wystarczy, że dokupię dodatkowe 8GB ramu i kartę graficzną? Jestem laikiem jeżeli chodzi o komputery, ale czy nie jest tak, że jeżeli włożę tak mocną kartę do obecnego procesora i płyty głównej to i tak, ta karta graficzna będzie spowalniana przez stare CPU i płytę główną? 

Youki
komentarz
komentarz

Na wysokich w FHD to obecnie tak.

Obecny procesor i płyta nie będą za bardzo ograniczać karty graficznej.

DescriptII
komentarz
komentarz

Rozumiem, tylko proszę wytłumacz mi jedną rzecz. Zawsze czytałem na wszystkich forach, że mocna karta graficzna bez odpowiedniego procesora i płyty jest nic nie warta i zamiast mega wypasionej karty graficznej lepiej kupić optymalny procesor, grafikę i resztę podzespołów. To przez te kilka lat, nowe procesory ze średniej półki cenowej mają aż tak mały wzrost mocy w stosunku do procesorów 4-5 letnich?

Youki
komentarz
komentarz

Pomijając najnowszą, obecną, świeżą generacje to tak, wzrost był niewielki, a obecna GPU nie była taką, która by była na styk do obecnego procesora :)

DescriptII
komentarz
komentarz

Dobra, to dziękuje Ci bardzo za poświęcony czas i wszystkie porady. To budżet na najbliższe dwa miesiące mam już rozplanowany :). Jako, że dowiedziałem się wszystkiego co chciałem to bardzo proszę o zamknięcie tematu. 

  • 4 tygodnie później...
DescriptII
komentarz
komentarz

Witam ponownie. Jako, ze przyszedl czas zakupow to chcialbym odswiezyc temat i dopytac jeszcze o kilka rzeczy. Czy zamiast 1060 od zotaca moglbym wlozyc 1060, ale gigabyte 1060 g1 gaming 6gb? Wszystko bedzie pasowalo? I kolejna sprawa z ramem. Teraz mam 2 kosci po 4gb czy bedzie jakas roznica jezeli doloze do nich jedna 8 zamiast dwoch 4?

Youki
komentarz
komentarz
7 godzin temu, DescriptII napisał:

gigabyte 1060 g1 gaming 6gb

W jakiej cenie?

7 godzin temu, DescriptII napisał:

czy bedzie jakas roznica jezeli doloze do nich jedna 8 zamiast dwoch 4?

Nie.

DescriptII
komentarz
komentarz

W komputroniku widzialem ja za 1400zl.

Youki
komentarz
komentarz

Dość drogo.

 

DescriptII
komentarz
komentarz

Drozej od zotaca w wersji normalnej o 150zl (x-com) i wiecej o 400 jezeli kupilbym zotaca w wersji mini (e-mag). Czyli niezbyt warto doplacac do tego gigabyta? Po prostu w testach wyczytalem, ze jest najbardziej oplacalna wersja 1060 gtx. Jeszcze jedno pytanie, czym oprocz rozmiaru rozni sie karta w wersji mini od normalnej?

Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, DescriptII napisał:

Czyli niezbyt warto doplacac do tego gigabyta?

Nie

3 godziny temu, DescriptII napisał:

karta w wersji mini od normalnej?

Będzie głośniejsza podczas obciążenia.

DescriptII
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, tozamawiam zotaca. mam jeszcze pytanie. A jak z wymiarami samej karty? Zmiesci sie do "budy"? Bo przy wymianie starej plyty glownej na obecna, kolega powiedzial mi, ze wieksza karta graficzna moze miec zasloniete wiatraki przez plyte glowna. I jak jest ze strona x-com? Jest pewna?

 

Youki
komentarz
komentarz

GPU zmieści się spokojnie.

 

DescriptII
komentarz
komentarz

Dziekuje Ci poraz kolejny za pomoc. Zamowilem juz zotaca, ram i juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogl przetestowac jak teraz bedzie mi sie gralo.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.