x-kom hosting

Czy mogę mieć dwa antywirusy na komputerze?

kosa.
utworzono
utworzono

Witam. Mam pytanie czy jak będę miał włączony dodatkowo drugi antywirus na kompie to czy nie zaszkodzi to drugiemu głównemu antywirusowe? Jako główny używam Comodo a fabrycznie jest zainstalowany MacAfee(subskrypcja na 30 darmowych dni), czy mogę zostawić MacAfee czy go jakoś powyłanczać np. wyłączyć skanowanie w czasie rzeczywistym i firewalla i czy to wystarczy czy muszę go odinstalować?

ValiooX
komentarz
komentarz

Generalnie to odradza się posiadanie dwóch antywirusów ze względów oczywistych, każdy antywirus jest antytoksyną czyli w zasadzie również wirusem.
Każdy "obrońca" niezależnie od tego jak dobry i rekomendowany jest, będzie kolidował z innym.
Jaki system posiadasz ?

Dla systemów Win8-> i lepsze zaleca się nie posiadanie antywirusa, gdyż Windows Defender radzi sobie dość dobrze, lecz kluczem jest posiadaniem programu typu CCCleaner, który postawi tzw. wisienkę na torcie.

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Dwa antywirusy to możliwość gryzienia się pomiędzy nimi.

Radzę pozbyć się jednego.

 

.

kosa.
komentarz
komentarz

Mam windows 8.1, jak się włącza tego defendera? Czy na pewno jest on skuteczny bo jak nie miałem żadnego antywirusa to mi z sieci się wirusy pobrały czyli wychodzi na to że Defender nie działał chyba że nie był włączony?

A może być dodatkowo zamiast tego programu, który podałeś np. AdwCleaner? Czy on też nie będzie traktowany jako drugi antywirus?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Wyrzuć McAfee a zostaw Comodo. McAfee jest mało skuteczny i przecież nie masz pełnej wersji.

W polu wyszukiwania w menu Start wpisz słowo defender. Zostanie znaleziony program Windows defender, wystarczy kliknąć i się otworzy. Zobacz date ostatniego skanowania, jeżeli będzie stara to znaczy że nie działał. Zresztą w opisie ochrona w czasie rzeczywistym powinno być "włączona", jeżeli tak jest to Defender działa normalnie. Niektóre antywirusy mogą wyłączać Defendera.

Dla przykładu Est Smart Security nie wyłącza ale Avast mi go wyłączał, nie wiem jak jest teraz.

kosa.
komentarz
komentarz

Ale czy ten Defender jest na pewno skuteczny? Czy mogę mieć dla pewności defendera i tego Comodo, nie będzie to przeszkadzać?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jest mało skuteczny co nie znaczy, że należy go wyłączyć. Może sobie działać razem z Comodo albo innym antywirusem.

Jego skuteczność to tylko tylko podstawowe zabezpieczenia i Microsoft o tym informował. Tutaj jest lepiej to opisane

https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-chwaliWindows-Defendera-innych-antywirusow-juz-nie-trzeba,News,81554.html

Microsoft dąży do tego aby używać tylko jego produktów jak np. EDGE czy Defendera. Po prostu ma to we krwi narzucanie siłą przeglądarek (proces o to przegrał) i innych rzeczy. A skuteczność jego produktów? Wystarczy przeczytać informację ze wczoraj

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-instaluje-chrome-bo-edge-odmowil-posluszenstwa.html

Jedno jest pewne, jeżeli będziesz używał tylko Defendera będziesz miał zawirusowany komputer.

 

 

politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Dark_Moon napisał:

Microsoft dąży do tego aby używać tylko jego produktów jak np. EDGE czy Defendera.

Można zainstalować , dystrybucję Linuxa i nie przejmować się w ogóle wirusami i Microsoftem :) . 

Co do posiadaczy Windowsów 1 antywirus wystarczy , sam korzystam z Eseta NODA 32 . 

  • Dobra wypowiedź 1
Tymecki
komentarz
komentarz

Też polecam Eseta

ValiooX
komentarz
komentarz
Dnia 01/11/2017 o 06:30, Dark_Moon napisał:

Jest mało skuteczny co nie znaczy, że należy go wyłączyć. Może sobie działać razem z Comodo albo innym antywirusem.

Jego skuteczność to tylko tylko podstawowe zabezpieczenia i Microsoft o tym informował. Tutaj jest lepiej to opisane

https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-chwaliWindows-Defendera-innych-antywirusow-juz-nie-trzeba,News,81554.html

Microsoft dąży do tego aby używać tylko jego produktów jak np. EDGE czy Defendera. Po prostu ma to we krwi narzucanie siłą przeglądarek (proces o to przegrał) i innych rzeczy. A skuteczność jego produktów? Wystarczy przeczytać informację ze wczoraj

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-instaluje-chrome-bo-edge-odmowil-posluszenstwa.html

Jedno jest pewne, jeżeli będziesz używał tylko Defendera będziesz miał zawirusowany komputer.

 

 

Bzdura, kompletna bzdura.

Jakoś i na jednym i na drugim komputerze używam Defender'a oraz CCCleaner'a i od 3ch lat ani na jednym ani na drugim nie było żadnego wirusa. Sprawdzane dzięki mojemu prywatnemu skryptowi, który sam pisałem :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz
5 godzin temu, ValiooX napisał:

Bzdura, kompletna bzdura.

Powodzenia.

DiMateo
komentarz
komentarz

Lepiej mieć jeden dobry np eset :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Dokładnie. Tutaj jest porównanie dlaczego defender nie nadaje się do ochrony komputera jeżeli nie ma wsparcia dobrego antywirusa

https://www.eset.com/int/why-eset-protects-you-better-than-windows-defender/

W testach laboratoryjnych (nie gazetowych) Eset smart security ma 100% wykrywalności a Microsoft Security Essentials (zawiera Windows Defender) 81% a rok temu 75%

2017-11-05_230806.png.8870ba109ca47229f72c1ca531786ff3.png

Badania zrobiono w firmie SeLabs na rok 2017

https://www.selabs.uk/en/pages/index

Jeszcze ciekawsza jest tabelka ile Defender przepuścił zagrożeń (Eset ani jednego)

drugi7.png.7f68ddfa1a2d6bc15065ab950306e05e.png

Niedawno Avast promował CClenera, ale zaliczył wpadkę. Jedna z wersji rozprowadzana przez avast była z wirusem.

Tak że jak już napisałem ValiooX

Powodzenia

I napisz do tej firmy, że się mylą, bo ty używasz Defendera i blokuje ci 100% zagrożeń, przez 3 lata

 

 

  • 4 lata później...
Gość
komentarz
komentarz
Dnia 5.11.2017 o 23:42, DiMateo napisał:

Lepiej mieć jeden dobry np eset :)

Tylko ESET ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.