x-kom hosting

Troche pytań na temat linuxa

matys
utworzono
utworzono

No wiec jestem rasowym użytkownikiem MS win. jednak po tylu latach mam już go dość i chce się przeżucić na Linuxa... tylko nie wiem o co w nim chodzi z tego co czytałem to są róźne wersje ubuntu kubuntu etc. i nie wime czym one się różnią... może mi ktoś powiedzieć lub napisać jaki jest najlepszy... Chciałbym tez sie dowiedziec skąd go moge wziać czy moge go skąś zassać :PP i jelsi go pobiore czy musze nagrac na cd i jak go zainstalować czy moje partycje zostana i to co mam na dyskach zostanie... teraz mam pytanie jeszcze jedno... czy MAC OX S chyba tak sie pisze... on jest systemem na kompach apple... podoba mi sie on i czy to też jest linux? i czy moge go pobrać czy kupic? i reszta odnosi sie do tamtych pytan czy musze odnowa wgrywac system etc... prose o odpowiedz... jestem zielony w tym...

Zarov
komentarz
komentarz

Dystrybucje najlepiej porownac na jakilinux.org

Co do sciagniecia to wpisz w googlach nazwe i szukaj oficjalnej strony.

Musisz nagrac na cd. Musisz tez poczytac o partycjonowaniu (to tez jest na jakilinux.org )

MAC OX S czy jak mu tam nie jest dystrybucja Linuksa. Kupic? Powiem ze latwo nie jest ale od czego jest Internet. Licz sie tez z kosztami, i to duzymi.

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz sprawdzić jak wygląda Linux możesz ściągnąć sobie jakąś wersję botowaną z płyty (np. Knoppix), wtedy nie musisz nic usuwać z dysku. Jeśli chodzi o instalacje to na początek polecam Fedore Core 6 lub Mundrive 2007!

Od jakiegoś miesiąca używam Linux-a! Winzgrozy pozbyłem się (mam nadzieje że na stałe)! Początki nie są łatwe, ale po miesiącu użytkowania nie wyobrażam sobie wrócić do windy!

O ile się nie mylę wszystkie dystrybucje (jeśli nie to większość) możesz za darmo zassać z sieci zarówno w wersji na CD jak i na DVD

Odnośnie partycjonowania tak jak napisał Strahd musisz trochę poczytać, wszędzie jest pełno materiałów na ten temat! Linux używa innych partycji niż Windows, mimo to potrafi obsłużyć FAT-y a nawet NTFS!(Na Windows-owych partycjach nie zainstalujesz Linux-a, nawet jeśli Ci się uda to nie jest to zalecane) Jeżeli grasz w gry najlepszym rozwiązaniem było by zainstalowanie dwóch systemów! (Windowsa i Linuxa) ale musisz pamiętać żeby instalować je w takiej kolejności w jakiej napisałem!

  • 1 miesiąc później...
dos
komentarz
komentarz

http://www.ubuntu.pl

Poszperaj po tej stronie, a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy... W poradniku Ubuntu znajdziesz np. czym różnią się Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu itp. Ja ci powiem tylko, że "silnikiem" się nie różnią, tylko różnią się "lakierem" i "deską rozdzielczą" ;)

Pozdrawiam

dos

  • 2 tygodnie później...
piotrusgit
komentarz
komentarz
MAC OX S chyba tak sie pisze...
<-Chodzi ci o MAC OS X (Macintosh Operating system X (czyli rzymska 10)

A mam dla ciebie i dla innych przestroge: UWARZAJCIE NA UBUNTU (zwane równierz inaczej jedak z grzecznośći nie napoisze jak) TO JEST JEDEN WIELKI SYF. Jeśli chcesz sie uwolnić naprawde od okienek to tylko SLACKWARE. Powód wszystko robisz samemu i wszystko zależy od ciebe. Pamiętaj, że ty jesteś mądrzejszy od najmądrzejszego komputera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.