x-kom hosting

Laptop do ~2500zł

Lejton
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, chcę kupić laptop dla mamy. Sam mam Della Inspiron 15 5559 z dokupionym dyskiem samsung 850 evo 250gb, hdd jako zewnętrzny. Jestem zadowolony. Cichutki sprzęt.

 

Laptop będzie używany do prostych czynności, jak word, oglądanie filmów, przeglądanie stron. Zależy mi na wydajności.

 

Laptop powinien być:

-fabrycznie nowy, najlepiej dell

-mieć te 8gb ramu

-wydajny procesor, najlepiej intela

-przyzwoity ekran 15,6

-jakiś dobry dysk ssd na zamianę, przynajmniej 120gb (chyba, że fabryczny ssd będzie dobry i wydajny)

-system Windows 

-mieć cichą kulturę pracy

-dobrą baterię

Edytowane przez Lejton

Lejton
komentarz
komentarz (edytowane)

Np. coś takiego https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-gp5ep-012-8-gb-ram-500gb-hdd-windows-10-home-pl-1260810/ w konfiguracji 8gb ramu i 500gb hdd + https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-128gb-sata3-asu800ss-128gt-c-1047720/ / https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-premier-pro-sp920-128gb-sata3-asp920ss3-128gm-c-635787/ ?

 

ps duża jest różnica między tym i3 a i5 7200u? Tak jak napisałem, codzienna praca, filmy.

Edytowane przez Lejton
Youki
komentarz
komentarz

SSD bierz SP920 zamiast SU800 zdecydowanie.

 

Lejton
komentarz
komentarz

Nie znam sie na dyskach, w su800 niby szybszy zapis, ale pewnie to tylko teoria?

Youki
komentarz
komentarz

Na wartości podawane przez producentów nie zwracaj uwagi, bo i tak nijak mają się do rzeczywistości.

 

Lejton
komentarz
komentarz

A wspomniany przeze mnie Acer nie ma lepszej baterii i procesora?

Lejton
komentarz
komentarz

I te i3 spokojnie wystarczy na kilka lat normalnego użytkowania?

Youki
komentarz
komentarz

Nie powinno być problemów.

 

Youki
komentarz
komentarz
50 minut temu, Lejton napisał:

Chodzi mi o awaryjność

To kwestia losowa.

Poszukaj tego della z matrycą FHD.

Lejton
komentarz
komentarz

a do matrycy 15,6 nie lepsze będzie hd? chociaż zawsze można sobie zmniejszyć jak nie przypasuje.

Youki
komentarz
komentarz

Nie.

 

Youki
komentarz
komentarz

To jak nie możesz rorzucić to poszukaj wariantu z FHD i I3 7100U.

Lejton
komentarz
komentarz (edytowane)

https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-gp5ep-012-8-gb-ram-500gb-hdd-windows-10-home-pl-1260810/

 

Taki Acer? Delle mają i3, ale tylko 6 generacji (chyba, że vostro 5468, ale one są już droższe). Ten jest 7 generacji, fhd, 8gb ramu.

 

PS chyba, że vostro z i3 6006u, jeśli 6 i 7 generacje niewiele się od siebie różnią.

Edytowane przez Lejton
Youki
komentarz
komentarz
20 minut temu, Lejton napisał:

eśli 6 i 7 generacje niewiele się od siebie różnią

To jest to samo tylko wyższe taktowanie CPU ma.

 

Lejton
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli ten Acer też będzie w porządku? Poza wspomnianymi aspektami: -cicha praca, -przyzwoita bateria, -dobre temperatury?

 

Nie miałem za dużo doświadczenia z innymi nowymi laptopami, dlatego pytam, bo mój Inspiron 15 5559 jest cichutki, nawet w nocy w ogóle go nie słychać, nie przegrzewa się.

 

Z 10 lat temu miałem Acera, który ciągle się grzał, stąd pytanie.

Edytowane przez Lejton
Youki
komentarz
komentarz

Jest OK.

  • Dziękuję 1
Lejton
komentarz
komentarz

No to ok, jeszcze poproszę o jakąś obudowę na ten dysk hhd, który ma zostać wyjęty z laptopa (morele.net)

Lejton
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, wracam do tematu, bo słyszałem, że Acery potrafią być dosyć głośne. 

 

Nadal zastanawiam się nad vostro i tak: różnica między procesorami wynosi aż 700zł, a przy i5 między rozdzielczością hd a full jeszcze 300.

 

Dlatego: lepiej zostać przy tym i3 6006u 2.0ghz z rozdzielczością full hd za 2300zł czy może i5-7200u z rozdzielczością hd za 2700zł? Opcja full hd + i5 raczej odpada. (w cenę nie wliczyłem dysku ssd)

 

Jeśli te i3 z zegarem 2.0 spokojnie podoła codzienniej pracy, oglądaniu filmów i płynnemu przeglądaniu stron na windows 10 to chyba się zdecyduję. i5 w ogóle coś zmieni przy takim zastosowaniu? Jednak jeśli różnica w wydajności jest duża to może dopłacę do tego i5.

 

Edytowane przez Lejton
Youki
komentarz
komentarz
13 godzin temu, Lejton napisał:

że Acery potrafią być dosyć głośne. 

Każdy laptop potrafi być głośny, wszystko zależy od konkretnego modelu, systemu chłodzenia, a nie od logo, a ten model do głośnych nie należy.

  • 2 tygodnie później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.