x-kom hosting

Win8.1, wolno chodzi i kopiuje, wieszanie eksp. windows, inne

revar
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
Od niedawna zaczęły się pewne problemy mianowicie:

- komputer wolniej chodzi.
- dłużej się uruchamia i przechodzi w czarny ekran zanim pojawi się logowanie.
- bardzo długo kopiuje pliki.
- często słyszę takie mielenie w obudowie chyba od dysku.
- eksplorator windows się wiesza np. coś otworzę i robię, jest ścinka, ekran mignie jakby eksplorator się odświeżył i wraca mnie do pulpitu a poprzednie okna zamyka.
- przy każdym uruchomieniu komputera przy internecie jest żółty wykrzyknik i muszę dać rozłącz i na nowo połącz aby zaskoczyło. Dodatkowo czasami w nocy mi się rozłącza i muszę w cmd robić ipconfig /renew albo restartować router. Wcześniej tak się nie działo.

 

Nic na nim nie robiłem bo system (win8.1) i antywirus (avira) miał już wgrany, tylko używałem i chodził do tego czasu dobrze. Co prawda ostatnio optymalizowałem go sobie pod gry i coś tam grzebałem w usługach i pliku stronnicowania, ale nie wiem czy to może mieć związek. Informacje o komputerze: http://speccy.piriform.com/results/FjqovNS8Z6LoINzRFuK4Osq
Jeśli ktoś mógłby mi z tym problemem pomóc to byłbym na prawdę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez revar

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu z HD Tune, zakładka Health najpierw.

 

revar
komentarz
komentarz
Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj jeszcze pełne skanowanie w zakładce Error Scan.

W Trybie awaryjnym też są problemy z zawieszaniem się?

Gawel
komentarz
komentarz

Defragmentacje robiłeś ? Zobacz w menadżerze zadań obciążenie dysku

revar
komentarz
komentarz

W awaryjnym nie sprawdzałem bo to bardzo rzadko się zdarza.
Defragmentacje właśnie zrobiłem plus jakieś czyszczenia programami zobaczymy jak będzie.

W menadżerze jest ok, tylko jak coś robię to czasem skoczy do 90% zwłaszcza jak Avira była temu ją wywaliłem, system też czasem skoczy wyżej. Error Skan zrobiłem pełny, wszystko zielone.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.