x-kom hosting

Windows 7 nie widzi Worda

romario77
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam ,

czy ktoś z Was podpowie gdzie leży błąd w systemie odnosnie nastepujacej sprawy;

Mam zainstalowany pakiet Microsoft Office Basic 2007 i korzystam z niego bez problemu jesli chodzi o stworzenie dokumentu np w Wordzie. Otwieram programy znajduje tam Worda i działam.

Problem pojawia sie wówczas gdy sciagam jakis plik zapisany w wordzie (doc.) i prubije go otworzyć. Windows informuje go ze nie posiada aplikacji aby to zrobić. Jesli sam stram sie mu wskazać aplikacje wtedy nie mogę znaleźć Worda (wogóle Offic-u) Z panelu głownego w ustawieniach programów domyslnych też go tam nie ma( tylko WordPAd) , wiec o co chodzi , gdzie jest pies pogrzebany...

.. ma ktoś pomysł?

pozdrawiam

Edytowane przez romario77

Kertukos
komentarz
komentarz

Musisz wybrać dany program wyszukując go w lokalizacji, gdzie jest zainstalowany. Po kliknięciu ppm na plik wybierz "Otwórz za pomocą" i tam wybierz opcję wybierz program domyślny. Następnie w prawym dolnym rogu jest opcja do wyszukania programu jakiego chcesz. Musisz jeszcze zaznaczyć opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików"  Wybierz z lokalizacji gdzie jest zainstalowany pakiet Office plik aplikacji Word. Od tego momentu windows powinien otwierać pliki z tym rozszerzeniem przez program, jaki wybrałeś. 

romario77
komentarz
komentarz
15 minut temu, Kertukos napisał:

Musisz wybrać dany program wyszukując go w lokalizacji, gdzie jest zainstalowany. Po kliknięciu ppm na plik wybierz "Otwórz za pomocą" i tam wybierz opcję wybierz program domyślny. Następnie w prawym dolnym rogu jest opcja do wyszukania programu jakiego chcesz. Musisz jeszcze zaznaczyć opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików"  Wybierz z lokalizacji gdzie jest zainstalowany pakiet Office plik aplikacji Word. Od tego momentu windows powinien otwierać pliki z tym rozszerzeniem przez program, jaki wybrałeś. 

Działam tak jak podpowiadasz ale niestety ;

klikam ppm na sciągnietym pliku (doc)

wchodzę w opję-Przeglądaj (program do otwarcia pliku)- Program Files- Microsoft Office-  Office12- folder1033- i dalej pusto

tzn. nic  w nim nie ma

 

:beksa:

 

 

Kertukos
komentarz
komentarz

Poszukaj tutaj: C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\office*

Plik powinien mieć nazwę WINWORD


*tutaj liczba reprezentująca wersję Office'a. Zapewne będzie to office12.

  • Super 1
romario77
komentarz
komentarz
24 minuty temu, Kertukos napisał:

Poszukaj tutaj: C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\office*

Plik powinien mieć nazwę WINWORD


*tutaj liczba reprezentująca wersję Office'a. Zapewne będzie to office12.

już hula :D

Dziękuje Kertukos

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.