x-kom hosting

Monitor Samsung

Boski4
komentarz
komentarz

Na twoim miejscu wybrałbym ten pierwszy monitor. Jest lepszy od tego drugiego.

Sanney
komentarz
komentarz

Pod jakim względem lepszy jest?

Boski4
komentarz
komentarz

Ten pierwszy ma kontrast 8000 a ten drugi 1000:1

chicek
komentarz
komentarz

ja mam Samsunga 226BW i polecam :) ladne kolory, zero smużenia.

Sanney
komentarz
komentarz

Biore chyba 223BW Tez jest bardzo dobry co nie?

chicek
komentarz
komentarz
Biore chyba 223BW Tez jest bardzo dobry co nie?

o ile mi sie zdaje 226BW ma chyba szybszy czas reakcji.

A ile masz kasy ?

Sanney
komentarz
komentarz

no wiesz 3400 zl na calego kompa! Ale i tak nie odczuje roznicy miedzy tymi dwoma monitorkami co nie?

chicek
komentarz
komentarz

hmmm nie wiem, mam 226BW 223BW nie widzialem ale 226 ma 2ms, gray to gray oczywiscie. Powiem tak, nie chce wprowadzic w blad ale zancznie wiecej ludzi ma 226 i jest sprawdzone. kupisz go za 900-100 zł a za 2400 ktore zostanie spokojnie kupisz dobrego PC... zalezy co tam planujesz wsadzic do srodka oczywiscie

Sanney
komentarz
komentarz

To wezme ten lepszy! Mam jeszcze jeden problem :/ Na ile przypadkow zdarzaja sie te bad / sub pixele? Zdarza sie to czesto?

chicek
komentarz
komentarz

mysle ze takiej statystyki nie ma... natomiast jak wiadomo tylko LG chyba ma gwarancje 30 dniowa co do 1 bada... Samsung to normy ISO czyli jak np 1 wyskoczy to gwarancja nie jest podstawa do wymiany... Ja kupiłem i wyskoczył 1 sub zielony ale na drugi dzien w sklepie dali mi nowy i juz jest lux. Wiec radze dogadac sie w sklepie co do mozliwosci zmiany jak cos albo skorzystac z prawa ze jak kupujesz w internecie to amsz prawo w ciagu 10 dni bez podania przyczyny oddac towar.....

Mysle ze bad pixele to nie jest cos bardzo czestego, czasem sie ma pecha i juz

Sanney
komentarz
komentarz

Najwazniejsze to na poczatku nie zlapac bada co nie? Bo jezeli juz mam moniotor miesiac i smiga to juz bedzie smigal i4 lata co nie?

chicek
komentarz
komentarz

Nie ma na to reguły ale w wiekszosci przypadków bady wyskakuja w kilku do kilkudziesiecu pierwszych godzinach pracy... Mi wyskoczył po 6h. Wiec jesli np znajdziesz taki sklep jak ja gdzie do 5 dni wymieniaja i przez te 5 dni bedziesz go eksplatował i nic nie wyskoczy to juz tak powinno zostac. Czasami opłaca sie wziac monitor ktory stał an wystawie, niektorzy tak robia, ale na wystawie dobrego sklepu a nie jaki media markt gdzie traktuja sprzet jak worki z cementem. Zaleta takiego rozwiazania jest to ze jesli tam stoi jakis czas to co miało wyskoczyc to by wyskoczyło i jak nie ma to jest ok, wada ze nie jest nowy w 100%, moze miec jakies rysy czy cos ale to mozna stwierdzic, wazne zeby sprawdzic w menu serwisowym ile byl wlaczony tak naprawde. Ale bardziej niz brac z wystawy polecam szukac sklepu ktory daje kilka dni an wymiane.

Sanney
komentarz
komentarz

A czy jezeli siedze przy kompie to zauwaze tego bad pixela? BEdzie bardzo wyrazny?

chicek
komentarz
komentarz

zalezy jaki. Ja miałem 1 sub pixela zielonego wiec widzialem go np na białym tle lub na czerwonym czy niebieskim. Powiem tak, bardziej mi przeszkadzala swiadomosc ze on tam jest niz sam jego widok bo 1 sub pixel na 22 calowym ekranie tonie. No ale wiadomo, najlepiej miec 100% sprawnych. Najprosciej sprawdzic np darmowym programem Nokia Monitor Test, wlaczasz sobie tam kolejno tła na cały ekran białe, zielone, czerwone, niebieskie i czarne tak ze jak sie przyjrzysz to zobaczysz czy jakis jest czy nie ma.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.