x-kom hosting

Chipset

Lukasssj2
utworzono
utworzono

Cześć wam. Jestem tu nowy i mam nadzieję że nie zostanę skarcony za ten temat. Otóż od niedawna ciekawi mnie budowa i działanie komputera. Czytam sobie na stronach opisy części komputerowych. Często natykam sie na słowo Chipset. I oto moje pytanie. Czy ktoś z was mógłby mi tak dokładniej wyjaśnić do czego służy chipset, oraz dlaczego np. występuje on przy procesorze i na płycie głównej?

P.s: Nie wiedziałem gdzie dać temat więc jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie go w odpowiedni. Z góry dzięki za oświecenie mnie. pozdro dla was. :]

adam93
komentarz
komentarz

Chipset to element elektroniczny występujący w wielu częściach składowych komputera. Układ ten organizuje przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi podzespołami jednostki centralnej. W skład chipsetu wchodzą zazwyczaj dwa układy zwane mostkami. Mostek północny odpowiada za wymianę danych między pamięcią a procesorem oraz steruje magistralą AGP (teraz już także PCI-E 1 lub 16x). Mostek południowy natomiast odpowiada za współpracę z urządzeniami wejścia/wyjścia, takimi jak np. dysk twardy czy karty rozszerzeń.

Rozwad
komentarz
komentarz

z tej definicji skopiowanej z jakiejs encyklopedi etc to nawet ja nierozumiem co to jest :P mozna bardziej łopatologicznie?? :P

Gość
komentarz
komentarz

Hmm... Tak na chłopski rozum, to jest układ ktory znajduje sie w prawie kazdej części komputerowej i steruje wszystkim w urządzeniu, w którym jest zamontowany :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.