x-kom hosting

Windows 10 I problem z działaniem USB.

tommmytomson
utworzono
utworzono

Witam.

Od pewnego czasu zauważyłem, że mam problem z działaniem USB na komputerze. Chodzi o podłączanie telefonów, nie widać ich zarówno w komputerze jak i w menedżerze urządzeń. Pendrive'y różnej maści działają poprawnie, problemem są tylko urządzenia mobilne.

Sterowniki są aktualne, dotychczas nie było problemu. Taka sytuacja ma miejsce po ostatnim bsodzie, kiedy to ujawnił się błąd pamięci.

Można to jakoś naprawić? Zaznaczam, że nie mam możliwości zrobienia kopii zapasowej systemu ponieważ nie mam miejsca na drugim dysku, na vm próbowałem zainstalować w7 ale to nie do końca wyszło poprawnie.

Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, tommmytomson napisał:

hodzi o podłączanie telefonów, nie widać ich zarówno w komputerze jak i w menedżerze urządzeń.

W ogóle nic nie wykrywa czy są widoczne jakieś nieznane urządzenia?

tommmytomson
komentarz
komentarz

Niekiedy pokaże się nieznane urządzenie ale fizycznie telefonu w komputerze nie widać.

Youki
komentarz
komentarz

Co to za urządzenie, jaki system jest wgrany?

 

tommmytomson
komentarz
komentarz

Urządzenia, bo to problem z każdym androidem. Nie ważne czy to stock czy custom rom, Sony czy LG. Windows 10 nie widzi nic, w menedżerze widać jak się podłączy telefon ikonę urządzenia i napis Sony Xperia M2 ale nic nie mogę zrobić, tylko usunąć albo skanować.

Youki
komentarz
komentarz

Przy podłączeniu prześlij zdjęcia zamiast MTP też nie wykrywa?

tommmytomson
komentarz
komentarz

Tak jak napisałem w telefonu nie widać w komputerze, jedynie pokazuje się panelu sterowania gdzie są wszelakie urządzenia.
Czy przesył czy MTP, telefon nie jest wykrywany.

Obstawiałem uwalone porty USB ale wtedy nie czytałby nawet pendrive'ów.

Youki
komentarz
komentarz

Raczej coś jest skopane z podpisem cyfrowym sterowników, tak mi się wydaje.

 

tommmytomson
komentarz
komentarz

A można to jakoś naprawić?

Youki
komentarz
komentarz

Probówałeś instalować jakieś sterowniki od USB pod android devices?

 

tommmytomson
komentarz
komentarz

Tak, nawet używałem różnych programów szukających sterowniki i nic.
Nie wiem w czym problem bo do nie dawna wszystko działało poprawnie. Po reinstalacji systemu bodajże 2 miesiące temu pojawiło się to zjawisko.

Youki
komentarz
komentarz

To nie mam pomysłów, może na forum androida ktoś Ci to ogarnie.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.