x-kom hosting

Karta graficzna do 100zł używana

Wojciech Cejrowski
utworzono
utworzono

Witam chciałbym się spytać czy jest jakaś karta graficzna używana która wyciągała by 100% z mojej aktualnej konfiguracji sprzętowej. Szukam czegoś tak aby aby bo mój komputer jedyne co jest w stanie odpalić to gry z 2005 roku. Wcześniej miałem kartę Gigabyte Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit (wersja OC)

 i byłem zadowolony ale z tego co widzę ta karta chodzi po 200zł nawet używana, Macie jakieś alternatywy?

 

Windows 7 Ultimate

Procesor:Pentium dual core E5200 2.50

3gb ramu (ddr2)

Zasilacz Chieftec iArena Series AC 230V 500W Bulk GPA-500S8 (Nie ma go na czarnej liście)

Płyta główna P5KPL-CM

 

bemol911
komentarz
komentarz

Za 100zł możesz kupić Radeona HD 5770 lub GeForce GTS 450 DDR5

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
1 minutę temu, bemol911 napisał:

Za 100zł możesz kupić Radeona HD 5770 lub GeForce GTS 450 DDR5

A czy karta graficzna z ddr5 mi wejdzie jak używałem ddr3?

 

Youki
komentarz
komentarz

Wejdzie. To nie ma żadnego znaczenia.

 

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
Teraz, Youki napisał:

Wejdzie. To nie ma żadnego znaczenia.

 

A jak mam ram ddr3 to też mogę wsadzić od ddr5 i będzie działać?

Youki
komentarz
komentarz

To nie ma żadnego znaczenia.

Karta ma być na złącze PCI-E, takie mają i tyle. To jakie masz pamięci RAM na płycie głównej nie ma kompletnie żadnego znaczenia jaki typ pamięci został zastosowany na karcie graficznej.

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

To nie ma żadnego znaczenia.

Karta ma być na złącze PCI-E, takie mają i tyle. To jakie masz pamięci RAM na płycie głównej nie ma kompletnie żadnego znaczenia jaki typ pamięci został zastosowany na karcie graficznej.

Wiem ale to tak z innej beczki ciekaw byłem czy skoro karty graficzne działają to czy jak włożę ram ddr3 to też będzie działał. To dobrze bo szukałem tylko kart graficznych na ddr3 a powiecie mi jakie parametry tak ogólnie powinna mieć akceptowalna karta graficzna do mojego pc?

bemol911
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Wojciech Cejrowski napisał:

to czy jak włożę ram ddr3 to też będzie działał.

 

Nie, nie będzie się dało zamontować RAMu DDR3 jeśli płyta obsługuję DDR2. 

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
1 minutę temu, bemol911 napisał:

 

Nie, nie będzie się dało zamontować RAMu DDR3 jeśli płyta obsługuję DDR2. 

No właśnie dlatego przez ram myślałem że karta również nie będzie działać. Przynajmniej się dowiedziałem czegoś nowego. Co do karty chodzi mi ile powinna mieć mb i takie tam i jaka szyna byłaby ok

3 minuty temu, Wojciech Cejrowski napisał:

No właśnie dlatego przez ram myślałem że karta również nie będzie działać. Przynajmniej się dowiedziałem czegoś nowego. Co do karty chodzi mi ile powinna mieć mb i takie tam i jaka szyna byłaby ok

To sobie sam znajdę jakaś kartę z takimi parametrami na aukcjach i nie będę was pytał o konkretne modele

bemol911
komentarz
komentarz

Nic lepszego niż karty podane wyżej nie znajdziesz w tej cenie. 

Mogeto
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Wojciech Cejrowski napisał:

ale z tego co widzę ta karta chodzi po 200zł nawet używana,

po 200zł to chodzi HD 7790 a nie żaden tam 7750 :

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7790-1gb-ddr5-i7012200632.html

za HD 7750 obecnie nie dałbym więcej niż 130zł, najlepiej właśnie poszukaj HD 7750 lub GTX 650 za lekko ponad 100zł a jeśli się nie uda to można brać HD 5770 lub GTS 450 za równo 100zł, do tego zestawienia można dopisać też GTX 550Ti

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
11 minut temu, Mogeto napisał:

po 200zł to chodzi HD 7790 a nie żaden tam 7750 :

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7790-1gb-ddr5-i7012200632.html

za HD 7750 obecnie nie dałbym więcej niż 130zł, najlepiej właśnie poszukaj HD 7750 lub GTX 650 za lekko ponad 100zł a jeśli się nie uda to można brać HD 5770 lub GTS 450 za równo 100zł, do tego zestawienia można dopisać też GTX 550Ti

No dzięki poszukam jakichś ofert z kart które wymieniliście ale jak ktoś ma inne propozycje modeli to też dajcie znać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.