x-kom hosting

Szegóły kupna komputera.

Mmack
utworzono
utworzono (edytowane)

Pisze w tym dziale bo nie znalazłem innego pasującego tak bardzo do mojego pytania. Na ty też dziale znalazłem zestaw komputerowy którt jest w linku:https://www.morele.net/inventory/info/oIjHWA/ Nie ma tutaj dysku bo i SSD i HDD moge wyjąć ze starego komputera, są w dobrym stanie. Dodałem  też oprogramowanie bo cenowo jest droższe tylko o jakieś 20zł a to na tyle mało że nie chce mi się zamawiać z dwóch innych sklepów kiedy wszystko moge tutaj. Wziołem też składanie na miejscu bo nie czuje sie na siłach składać go ręcznie ale jeśli to duży bład to moge usunąć tą oferte i złożyć samemu/poprsić znajomego. Tak po za tym czy ten zestaw jest w pełni ok? Czy konieczne są karty sieciowe, chlodzenie Cpu itd. i czy jesli są to czy można je poprostu wyciagnąć ze starego komputera i bedą pasowały, czy śa jakieś szczegółowe wymagania kampatybilności. A czy do wszystkich tych żeczy są w zestawie sterowniki? Pytam bo pierwszy raz kupuje z Morele a opinie na temat tego sklepu są dość mieszane.

Edytowane przez Mmack

slivero
komentarz
komentarz
50 minut temu, Mmack napisał:

Wziołem też składanie na miejscu bo nie czuje sie na siłach składać go ręcznie ale jeśli to duży bład to moge usunąć tą oferte i złożyć samemu/poprsić znajomego.

 

Różnie bywa z tym składaniem PC-tów w tego typu firmach. Niestety wiele razy robią to z wysoką niedbałością. Jeśli znajomy ma pojęcie to bym skorzystał .

 

51 minut temu, Mmack napisał:

Tak po za tym czy ten zestaw jest w pełni ok?

 

Za tą kwotę jest OK. 

 

51 minut temu, Mmack napisał:

Czy konieczne są karty sieciowe, chlodzenie Cpu itd. i czy jesli są to czy można je poprostu wyciagnąć ze starego komputera i bedą pasowały, czy śa jakieś szczegółowe wymagania kampatybilności.

 

Kartę sieciową masz wbudowaną w płycie głównej. Tak samo chłodzenie jest dołączenie wraz z procesorem. Nic nie musisz dodatkowo kupować. 

 

52 minuty temu, Mmack napisał:

A czy do wszystkich tych żeczy są w zestawie sterowniki? Pytam bo pierwszy raz kupuje z Morele a opinie na temat tego sklepu są dość mieszane.

 

Sterowniki są na płytkach, lecz warto po prostu zwyczajnie ściągnąć ze strony producentów. 

Mmack
komentarz
komentarz

Czyli rozumiem że jezeli kupie ten koszyk. Plus podłącze te dwa dyski i zainstaluje wszystkie płyty to komputer bedzie już w pełni sprawny. Aaa i czy ta obudowa ma miejsce na 2 dyski? Bo w moim obecnym jest miejsce na jeden a drugi wisi sobie na kablach w obudowie podparty zasilaczem.

Mmack
komentarz
komentarz

Teraz znalazłem taki procesor jak Procesor Intel Core i3-8350K, 4GHz, 8MB, BOX (BX80684I38350K), socket ma ten sam ale wole się tutaj upewnić czy bedzie pasował, jest o 50zł droższy ale z  linku: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7400-vs-Intel-Core-i3-8350K/3886vs3935 wynika, że jest znacznie lepszy, czy warto go wymienić w moim zestawie?

essu1993
komentarz
komentarz

Skoro masz małe pojęcie jak napisałeś to raczej nie będziesz podkręcał procka to moim zdaniem nie ma sensu ich zamieniać .

Youki
komentarz
komentarz

Nie opłaca się brać 8350K, szczególnie jak nie umiesz podkręcać a po drugie w tej cenie masz opłacalniejszego I5 8400.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.