x-kom hosting

Zużycie dysku 100%, laptop MSI

Soszek
utworzono
utworzono

Zacznę od tego, że sprzęt jest nowy - góra dwa miesiące. Jest to laptop firmy MSI, dysk HDD.

 

Początkowo wszystko było w porządku, od jakiegoś czasu zauważyłem, że system (windows 10) zwolnił - komputer dłużej się włącza, a zużycie dysku w menadżerze wykazuje 99-100% cały czas (czy to podczas gier, użytkowania internetu, czy podczas bezczynności systemu bez załączonych aplikacji).

 

Pierwsza myśl - laptop zawirusowany. Przeskanowałem go jednak avastem - nic nie wykrył. Przeskanowałem Malwarebytes - był mały problem, ale szybko go rozwiązał - kolejne skanowanie już nic nie wykryło. Do tego jakiś tam ccleaner. Komputer wydaje się czysty.

Drugi krok - google i wyszukanie podobnego problemu. Wiele stron pokazało podobny problem i rozwiązania typu wyłączenie windows defendera, aktualizacji, kilku usług etc - zrobiłem to, nic nie dało - zużycie dysku pozostało na tym samym poziomie.

Trzeci krok - myśl, że może problem z dyskiem. Strony z google pokierowały mnie ku programowi HD Tune Pro. Nie znałem tego programu, ale wydawał się prosty w obsłudze (i posłużyłem się dodatkowo jakimś poradnikiem). W rubryce Health wszystkie statusy są "ok", okienka w Error Scan są wszystkie zielone po przeskanowaniu. Wygląda na to, że z dyskiem na tym poziomie nie ma problemu.

 

Co do zmian w komputerze - tak, działa wolniej. Tak, rzeczy ładują się dłużej, ale już po załadowaniu wszystko jest okej, bez żadnych problemów - typu odpalam Fife 18 na ultra i w żadnym z rozegranych meczy nie ma najmniejszego zacięcia itp.

 

Co z tym fantem zrobić?

 

Dodam jeszcze ciekawostkę - od jakiegoś czasu z nieznanych przyczyn włącza mi się menadżer plików (okienko z ostatnio otwieranymi) i nigdzie nie można tego wyłączyć. Początkowo myślałem, że jakimś skrótem klawiszowym to włączam, ale zauważyłem, że w różnych sytuacjach się to dzieje i w różnych odstępach czasowych. Ps. nigdy to się nie wydarzyło np. podczas gry etc, głównie tylko podczas korzystania z przeglądarki bądź czystego chodzenia po plikach na komputerze.

Soszek
komentarz
komentarz

Jakimś cudem problem z dyskiem rozwiązałem. Poruszę jeszcze temat eksploratora, bo z tym nie mogę sobie w żaden sposób poradzić, a irytuje to coraz bardziej.

 

Cytuj

Dodam jeszcze ciekawostkę - od jakiegoś czasu z nieznanych przyczyn włącza mi się menadżer plików (okienko z ostatnio otwieranymi) i nigdzie nie można tego wyłączyć. Początkowo myślałem, że jakimś skrótem klawiszowym to włączam, ale zauważyłem, że w różnych sytuacjach się to dzieje i w różnych odstępach czasowych. Ps. nigdy to się nie wydarzyło np. podczas gry etc, głównie tylko podczas korzystania z przeglądarki bądź czystego chodzenia po plikach na komputerze.

 

 

Piotr8401
komentarz
komentarz

Soczek a może podzielisz się info jak rozwiązałeś problem z dyskiem? Mam podobny problem

Soszek
komentarz
komentarz

Właściwie to sam się ustabilizował po wprowadzeniu kilku porad z internetu dotyczących problemów właśnie z zużyciem dysku, nie jestem w stanie stwierdzić, który element na to ostatecznie wpłynął.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.