x-kom hosting

Tania karta graficzna w miejsce GF GTS250

TrC
utworzono
utworzono

Totalnie rozleciało się chłodzenie w mojej karcie graficznej GF GTS250. Ta grafika w zupełności mi wystarczała - nie gram w gry. Głownie amatorsko obrabiam filmy, czy przeglądam net. Co taniego mogę wsadzić na jej miejsce?

Jedyne minusy tego GF to pobór prądu i hałas - komputer pracuje kilka/kilkanaście godzin dziennie, wiec chętnie wybrałbym coś na pasywnym chłodzeniu i z mniejszym zużyciem prądu...

cinomatic
komentarz
komentarz

do jakiego to procka i zasilacza?

 

Pasywną grafikę bym sobie odpuścił.

Jesteś pewnie teraz wyczulony na dzwięk bo podejrzewam że masz referenta który pracuje jak suszarka do włosów ;]

 

 

TrC
komentarz
komentarz

Zasilacz jakiś Antec 650W, procesor Phenom II x4 955BE z chłodzeniem Spartan 3 Pro. 

Mogeto
komentarz
komentarz

rozumiem, że nie chcesz żeby zakupiona grafika była słabsza niż GTS 250, ale jaką konkretnie kwotę masz na myśli mówiąc "tania"?

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

O podobnej wydajności - np GT730 -  5 generacji młodsza potrzebująca 25% prądu tego co GTS250  czyli zdecydowanie będzie cichsza /występują jak najbardziej wersje z wentylatorkiem/ - używana za ok 100 zł ???

Edytowane przez r102
Mogeto
komentarz
komentarz

GT730 jest słabszy niż GTS 250, ja od siebie polecam GTX 650 lub HD 7750, dużo razy widziałem używki po 130zł, są trochę mocniejsze niż GTS 250 i biorą 2x mniej prądu

TrC
komentarz
komentarz

Super - takie karty w tej cenie mi pasują. Rozumiem że do pracy z obrabianiem filmów lepszy będzie ten GTX ze względu na technologię CUDA? 

r102
komentarz
komentarz

Nie nie będzie :-)

cinomatic
komentarz
komentarz

Nie kupuj nic słabszego od GTX650 bo się poprostu nie opłaca.

r102
komentarz
komentarz

Przeglądanie interneta i przerabianie filmów przez procesor - w tym przypadku jedynym zadaniem karty graficznej będzie prawdopodobnie wyświetlanie pulpitu i w/w filmów...

TrC
komentarz
komentarz
2 minuty temu, r102 napisał:

Nie nie będzie :-)

Aha... :)

Ale caly czas mi sie obija po uszach żeby nie łączyć AMD z Radeonem... :)

Znalazłem na szybko coś takiego:     GTX 645 

Faktycznie lepszy od GTX 650? Niby nie pieniądze, ale nie chce jakiegoś kastrata czy coś...

Mogeto
komentarz
komentarz

jeśli jest lepsza, to tyle co kot napłakał.. ale to i tak bez znaczenia, bo za 180zł są lepsze karty np GTX650TI i HD 7770

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.