x-kom hosting

Słaby punkt komputera?

Derkej
utworzono
utworzono

Witam. Na wstępie chcę podziękować za to, że już raz mi pomogliście w wyborze chłodzenia do komputera, dobrze się spisuje. Ale do rzeczy: Myślę o dalszej inwestycji w mojego peceta. Generalnie służy mi on do grania, mogę wręcz powiedzieć, że w jeden tytuł - Path of Exile. Chciałbym podrasować komputer specjalnie pod tę grę, żeby wycisnąć z niej najwięcej płynności przy dobrych ustawieniach. Wiem, to, że podam tytuł jakiejś gry, prawdopodobnie nic wam nie powie. Gra na początku chodzi płynnie, ale gdy przychodzi jakieś większe nagromadzenie efektów świetlnych czy czegokolwiek, zaczynam odczuwać spadki w fpsach. Pomijając pewne kwestie optymalizacji wynikające od twórców gry, przypuszczam że problemem jest karta graficzna (dlatego w tym dziale), ale w sumie to się na tym nie znam i nie mam dowodów, po prostu wydaje mi się, że procesor mam zbyt dobry, żeby to była jego wina. Ram też jakoś super mało nie mam. Generalnie mój sprzęt prezentuje się tak:
-Procesor: AMD X8 FX-8320 16MB, 125W, 3,5GHz
-Zasilacz: Chieftec GPA-500S 500W
-Pamięć RAM: 8GB DDR3 DIMM NEW
-Płyta główna: Asrock 980DE3 U3S3
-Karta graficzna: AMD R7 260X OC SAPPHIRE 1GB DDR5 128BIT

Jeśli o czymś zapomniałem, piszcie. Co o tym sądzicie? Karta do wymiany czy może coś innego?

Gimino
komentarz
komentarz

Karta za mało vramu ma jak na te czasy to minimum 4gb bądź 3gb

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

lukasin
komentarz
komentarz

A możesz podać jakieś potwierdzenie słów, że obecnie gry potrzebują 3-4GB pamięci w grafice? Ile gra ile konkretnie potrafi wciągnąć?

gonzert
komentarz
komentarz

słaby punkt to na pewno 1gb VRAMu na 260x, te karty potrzebują 2gb bo 1 to niewykorzystany potencjal karty, zwlaszcza w nowszych grach..

Derkej
komentarz
komentarz

Hmm czyli faktycznie najlepiej ogarnąć lepszą kartę graficzną... I tu pytanie, czy w ogóle wymienić ją na lepszą czy może bawić się w łączenie kart? Dałoby radę dobrać i połączyć jakąś kartę graficzną z aktualną czy nie ma sensu?

Mogeto
komentarz
komentarz

tutaj głównym problemem jest procesor AMD i karta AMD, nie powinno się tak łączyć i przez to jest gorzej niż powinno, wypadałoby sprzedać obecną kartę za 210zł-230zł i kupić jakiegoś GTX w zależności od budżetu

Derkej
komentarz
komentarz (edytowane)

Co do budżetu to teoretycznie jestem w stanie wydać do 1000 złotych, w idealnej wersji chciałbym faktycznie sprzedać aktualną kartę i coś dopłacić. Będę wdzięczny za wasze propozycje jaki model dokładnie mógłbym kupić i ew. jakieś uzasadnienie :)

Edytowane przez Derkej
cinomatic
komentarz
komentarz

Do tego procesora i zasilacza nie ma sensu pakować nic mocniejszego niż GTX1050 Ti.

Każda mocniejsza grafika zostanie ograniczona przez procka,.

 

Możesz też pomyśleć o OC procesora.

Płyta główna na jakieś szaleństwo nie pozwoli ale przy lepszym chłodzeniu o 200-300 MHz powinno spokojnie dać radę go podciągnąć.

 

 

Derkej
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli o to chodzi to używam jakiejś wbudowanej funkcji overclockingu (x-boost) która wyciąga bodajże z 3.5 do 4.0GHz.

Edytowane przez Derkej
Derkej
komentarz
komentarz

A jeszcze takie pytanie, czy duży jest spadek wydajności w przypadku kart low profile? Lepiej dołożyć 100 złotych na normalną czy się nie opłaca?

cinomatic
komentarz
komentarz

Różnią się zazwyczaj w taktowaniu rdzenia i pamięci na minus dla tych kart.

Jeżeli zmieści Ci się normalna wersja do obudowy to nie inwestuj w  LP

Derkej
komentarz
komentarz

Właśnie nie jestem na 100% pewien czy się zmieści, ale moja aktualna grafika też jakaś mała nie jest a jeszcze miejsca zostało.
Aktualnie zastanawiam się nad:
-tym

-tym
ew.
-tym
Myślałem też nad
-tym ale to i ten pierwszy to LP
-i tym chociaż słyszałem, że nieźle hałasuje :/ no i pozostałe pozycje mam pod ręką a zotaca bym musiał zamówić.
(jeżeli linkowanie jest nielegalne to bardzo przepraszam, ale chyba macie nawet ten sklep w partnerstwie)

Któraś z tych opcji będzie najlepsza? Czy żadna :)
 

cinomatic
komentarz
komentarz

Podaj jaką masz obudowę.

Jak nie umiesz podać modelu to podeślij zdjęcie wnętrza.

Derkej
komentarz
komentarz

nitron Monsun PT06BL

Zdjęcia niestety nie wyślę, bo nie mam przy sobie pcta

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.