x-kom hosting

Komputer startuje, wiatraki się kręcą, ale nic nie ma na ekranie

PrZeMASS6
utworzono
utworzono

Hej wszystkim.

Czytałem już podobne tematy na forum, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

Mianowicie, złożyłem nowy komputer z używanych części:

Intel i5 6mb

Radeon Sapphire r9 270x 4gb

Zasilacz corsair 450w

Płyta główna msi ms 7728 s. 1155

 

Złożyłem komputer bez większych problemów, zrobiłem format, zainstalowałem windowsa.

Dziś odpalam kompa w celu zainstalowania sterowników i nic. Najpierw się włączył i miał jakiś problem z załadowaniem windowsa, zresetowałem i od tej pory brak obrazu.

Komputer startuje, wiatraki się kręcą, za chwilę trochę zwalniają i komputer działa lecz nadal brak obrazu.

Co dziwne gdy podłączyłem silniejszy zasilacz z mojego dużo lepszego kompa to nie było w ogóle reakcji. Komputer nawet się nie włączał i nie reagował na przycisk power. Próbowałem zwierać piny na krótko śrubokrętem i to samo, cisza.

Wyciągałem baterię (ale tylko na krótko) zwierałem też piny biosu, nadal to samo. Może powinienem wyjąć tę baterię na dłużej ?

Odpinałem grafikę od pci-e też brak obrazu (grafika sprawna)

Odpinałem również wszystkie podzespoły i zostawiałem tylko zasilanie 24-pinowe + 4pinowe i nadal to samo.

Bios nie pika i nie daje żadnych sygnałów.

 

Jakieś pomysły ?

Dlaczego kilka godzin wcześniej działał a teraz nie ?

Dlaczego gdy podłączyłem go pod silniejszy i nowszy zasilacz to nie było nawet reakcji na przycisk power ?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość zwrotu tej lichej płyty głównej?

PrZeMASS6
komentarz
komentarz

Dzięki Youki za odpowiedź :)

Już myślałem, że zostanę pominięty :D.

Mam możliwość zwrotu ponieważ zakupiłem ją w kilka dni temu. Trochę dałem ciała bo mogłem zrobić lepszy research na temat płyty a ja skupiłem się najbardziej na procesorze i karcie, które są bardzo dobre jak na swój wiek :). Teraz się cykam, że ta lipna motherboard mogła uszkodzić podzespoły ;/, aczkolwiek nie czułem żadnej spalenizny :).

Czyli według Ciebie kolejnym krokiem ma być sprawdzenie płyty ?

 

Dzięki jeszcze raz za odp :)

Youki
komentarz
komentarz

Najlepiej by było sprawdzić działanie reszty na innej płycie głównej, ewentualnie z innymi pamięciami RAM.

 

PrZeMASS6
komentarz
komentarz

Zmieniałem pamięci ram i jest to samo. Opcjonalnie wyjmowałem też kości i zostawiałem tylko jedną ale wtedy w ogóle komp nie startował tylko był lekki ruch wiatraczków i koniec.

Niestety nie mam u siebie takiej samej płyty głównej, więc jutro zaniosę kompa do serwisu znajomego i sprawdzi na innej.

Jeśli rozwiążę problem to na pewno tu napiszę, bo takich problemów jak mój jest od groma na tym forum, lecz nigdy nie widziałem konkretnego rozwiązania :).

Dzięki za zainteresowanie Youki :)

  • 2 tygodnie później...
PrZeMASS6
komentarz
komentarz

Cześć.

Wracam i odkopuję post, aby dać feedback komuś kto będzie miał podobny problem. Mianowicie wadliwa była karta graficzna. Zakupiłem ją w roku 2012, więc miała prawo już niedomagać EVGA GF gtx 570 HD. Swoją drogą byłem z niej bardzo zadowolony :).

Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.