x-kom hosting

Czy to ok, że podczas grania w PES 2018 temperatura CPU i GPU wzrasta?

KotMar1977
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jestem tu nowy a więc opiszę swój problem z którym się nie mogę uporać.

 

Procesor to  AMD FX 8300 8 x 4,2GHz Turbo AM3+ BOX 95W FV

płyta głowna to MSI 970 GAMING AM3+ DDR3 GW FVAT

Karta graficzna Gainward GeForce GTX 950 2GB GDDR5 (128 bit

zasilacz COOLERMASTER G750M 750W MODULARNY 80+

ram godram 2x 8GB PC10600 DDR3 1333MHZ

chłodzenie procesora to wydajne chłodzenie do AMD AM2 AM2+ AM3

dyski Samsung ssd 840Evo 250gb

          Segate  ST1000DL002-9TT153 1TB

 

A wieć chodzi o temperaturę dokładnie w spoczynku jes to sys 35 stopni cpu karty graficznej 40 stopni a poczas grania w np : PES2018 wzrasta sys 45 stopni a cpu karty graficznej 51-60 stopni  dzieje sie to po wymianie karty graficznej z msi radeon R7 250 2gb ddr3  128bit. j

Proszę o pomoc:  nie wiem wydaje mi się że za słaba pamięć ram  lub może wymienić chłodzenie na wydajniejsze ???

Czy zostawić tak jak jest??  A jak dotknę palcem radiatora cpu płyty głównej to można się oparzyć. Czy to normalne??

Dołączam fotki sprzętu.

Gainward GeForce GTX950 2GB GDDR5 128bit.jpg

Msi 970 GAMING AM3+ DD3.jpg

Collermaster G750 750W Modularny 80+.jpg

Orginalne wydajne chłodzenie do AMD AM2 AM2+ AM3.jpg

AMD FX-8300 8x 3.3GHz Box.jpg

Whitenergy Obudowa komputerowa Midi Tower PC-3035.jpg

Edytowane przez KotMar1977

Youki
komentarz
komentarz

Ten radiator zawsze będzie Cie parzyć, tutaj nie ma problemu.

Z tego co piszesz to tempearatury masz w normie.

slivero
komentarz
komentarz

Dzieje się coś niepożądanego czy coś ? Skąd ta obawa ?

KotMar1977
komentarz
komentarz

Obawy bo  zawsze były na tym samym poziomie , niezależnie ile czasu komputer pracował. Teraz jak go włączę to sys 35stopni cpu 26 stopni właczę grę pogram trochę temperatura skoczy do sys 45 a cpu do 60 stopni a po wyłączeniu gry zostaje sys 40 stop a cpu 35 stopni. Nigdy z poprzednią kartą graficzą  tak się nie działo. I wole się upewnić czy taki objaw jest normalny żeby czegoś nie wytopić.

Wiem ze kwarce i krzemy wytrzymują o wiele większe temp. ale słyszałem że wokół nich się wytapiają scieszki drukowane oraz wzrost powoduje spadek wydajności płyty głównej. Płyta jest właczona w trybie Gaming i w biosie jest wyłaczony tryb turbo procesora bo nominalna prędkosć pracy procesora mi starcza więc nie było potrzeby włacząać i prawie nie słyszę wiatraków jak pracują.

anioł2009
komentarz
komentarz

Dopóki nie masz restartów i zawiech i innych dziwnych zachowań to wszystko jest okej. Radiator ma za zadanie zabrać ciepło ( czytaj przejąc ciepło z procesora na siebie ) a wentylator schłodzić radiator. Generalnie temperatury masz jak najbardziej okej.

Inna sprawa jeśli chodzi o radiator chipsetu na płycie głównej- zazwyczaj nie ma on wentylatora i o niego naprawdę możesz się oparzyć :P

KotMar1977
komentarz
komentarz

Ok dzieki wszystkim za odpowiedzi.A tak jeszcze jedno mi wydaje sie ze troche slaba pamiec ram mam czy warto zmienic na bardziej wydajniejsze  z 1333Mhz na 2133Mhz. ??

anioł2009
komentarz
komentarz

Imho nie warto...Przyrostu fps nie zauważysz a tylko wydasz niepotrzebnie pieniądze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.