x-kom hosting

Emachines 355 nie chce się uruchomić, chwilę słychać pracę wentylatora

monek100
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem z notebookiem, którego dostałem od znajomej (emachines 355) Komputer nie chce się uruchomić. Przy naciśnięciu przycisku Power słychać przez kilka sekund szybka pracę wentylatora, po czym pojawia się czarny ekran i kreska "_" w lewym górnym rogu. Czytałem wiele wątków na ten temat i każdy pisze, że kreska mruga, a u mnie nie mruga tylko wyświetlana jest cały czas. Próbowałem wejść do menu bootowania, biosa, ale nie reaguje na żaden klawisz na klawiaturze. Dysk i pamięć RAM sprawdziłem przekładając do innego laptopa. Próbowałem też podłączyć zewnętrzny CD-ROM na usb (komputer nie ma stacji dysków), ale poza pokręceniem się chwile płyty w nagrywarce nic się nie dzieje... Zwracam się do was z serdeczną prośbą o pomoc :) Znajoma będzię bardzo wdzięczna, jak jej to naprawie :P

Edytowane przez monek100

patryk03
komentarz
komentarz

Jeśli sprawdziłeś dysk i RAM, to obstawiam, że padła grafika, albo płyta :/

 

monek100
komentarz
komentarz

da się to jakoś sprawdzić bez podmieniania?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapytaj się znajomej przy jakiej okoliczności się to stało. Poza tym, czy podczas startu wyświetla się jaka kolwiek grafika, cokolwiek ? Daj zdjęcie tego ekranu z tą kreską.

 

:) Znajoma będzię bardzo wdzięczna, jak jej to naprawie :P

Czasem dziewczyny lubią wykorzystać faceta bez zobowiązań. Pamiętaj o tym ;)

Edytowane przez MasterYoghourt
monek100
komentarz
komentarz

Mówi, że był w naprawie, potem działał normalnie a po dłuższym okresie nieużytkowania po prostu już się nie włączył :/

Po starcie nie wyświetla sie żadna grafika. Od razu jest taki ekran https://www.google.pl/search?q=czarny+ekran+kreska+win+7&client=opera&hs=4Qu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBt97Ey4HXAhWoJMAKHbILBtUQ_AUICigB&biw=1366&bih=658#imgrc=HM19LBCcQMowtM: i nic więcej się nie dzieje :)

 

PS. Spokojnie, w razie czego to mam przynajmniej laptopa :D

 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odpal laptop bez dysku i zobacz co się wyświetli. Od razu jak uruchamiasz laptopa wciskaj naprzemiennie klawisze Del i F2, aby wejść do BIOS.

monek100
komentarz
komentarz

brak jakiejkolwiek reakcji...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To znaczy jest tak samo jak było ?

Udało ci się wejść do BIOS ?

monek100
komentarz
komentarz

jest tak samo jak było. Komputer nie reaguje na żaden klawisz, więc nie mogę wejść nawet do biosu :/

monek100
komentarz
komentarz

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co mogło się stać? :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Taki netbook, tylko że sprawny był za 150pln na OLX. Może szkoda na niego zachodu ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.