x-kom hosting

Nie mogę wgrać windows 10 z USB !!

Otp_Owsior
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem. Mój komputer zaczął przymulać do takiego momentu gdzie windows nie chciał się odpalić i jedyne co zostało to format ale taki niestety przez wiersz poleceń gdzie poszedł format calutkiego dysku. No i chciałem wgrać windowsa 10 z USB tak jak to robiłem nie raz na tym samym komputerze tylko że teraz robiłem na pendriva przez program rufus z obrazem ISO go z bootowalem a wtedy z mediacreationtool od Microsoftu jednak teraz nie mogę użyć tego programu. I kiedy wkładam pendriva mam bootowanie z USB na priorytet to wyskakuje press any key to boot grom USB.. i kiedy wciskam obojętnie jaki klawisz enter spacja czy inny wyskakuje a disk read error occurred , press ctrl alt delete to restart odlaczalem już  kable i ponownie tak jak i na płycie głównej. Restartowałem też biosa z poziomu płyty głównej ale cały czas to samo. Borykam się z tym od kilku dni pomocy..bawiłem się już w biosie ale nie wiele to dało..pomóżcie

Otp_Owsior
komentarz
komentarz

A jak włączę S.M.A.R.T to pisze "capable and status BAD" dodam że komputer ma 10 lat i wszystkie jego komponenty ale zawsze działał i jak się rozwalał to potrafiłem go naprawić. Raz nawet rozwalił się tak jak teraz podobnie na dwa tygodnie aż nagle włączył normalne windowsa i jakby nic się nie stało. 

r102
komentarz
komentarz

Ale w końcu chyba dysk twardy "rozwalił się " ostatecznie ???

 

 Podłącz dysk pod inny komputer /ew. zastartuj system "liveCD" - zrób odczyt danych SMART i pokaż ludzkości obrazek czy nie ma czegoś w tym stylu:

Predict-if-Hard-Disk-Failure-is-Imminent

Otp_Owsior
komentarz
komentarz

A w jaki sposób mam sprawdzić na jakimś programie co to sprawdza czy dysk jest "rozwalony" jeśli nie mam na nim nic nawet systemu ? Jak mam to zainstalować ?

r102
komentarz
komentarz
3 hours ago, Otp_Owsior said:

A w jaki sposób mam sprawdzić na jakimś programie co to sprawdza czy dysk jest "rozwalony" jeśli nie mam na nim nic nawet systemu ? Jak mam to zainstalować ?

 

Może na początek przeczytać drugie zdanie z mojego poprzedniego postu ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.